Atak nożownika w Szczecinie [AKTUALIZACJA]

W niedzielę wieczorem w szczecińskim kinie Galaxy doszło do ataku nożownika na dwóch mężczyzn. Obaj odnieśli rany, jeden z nich był w stanie krytycznym. – podała Polska Agencja Prasowa.

Policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu po godzinie 17. W jej komunikacie podano, że dwaj zaatakowani mężczyźni w wieku około 30 lat otrzymali rany cięte „niebezpiecznym narzędziem”. Pierwszy z nich – szyi, klatki piersiowej i ramion. Drugi – rany szyi i uda. Jego stan określono jako krytyczny – doszło u niego do zatrzymania akcji serca i był reanimowany na miejscu. Pierwszy z mężczyzn był przytomny. Obaj zostali przewiezieni do szpitala. Inne osoby przebywające w tym czasie w kinie nie odniosły obrażeń. Sprawca – 26-letni mężczyzna – został zatrzymany. Policja ustala okoliczności zdarzenia i motywy sprawcy.

Według TVN24 atak nastąpił na sali kinowej podczas seansu filmu dla dzieci. Zdaniem świadków sprawca użył noża. Jak podał Głos Szczeciński niedzielne seanse w kinie zostały odwołane. Jeden ze świadków, który siedział na tyle widowni, powiedział gazecie, że w pewnym momencie ktoś zaczął prosić o wezwanie policji i pogotowia. „Nikt nie wiedział co się stało. Jak było coraz mniej osób zobaczyłem mężczyznę leżącego na podłodze a drugiego mężczyznę w fotelu z podciętą szyją. Załoga kina szybko nas wyprowadziła z sali.”

Wypowiedź innego świadka sugeruje, że zdarzenie mogło mieć podłoże obyczajowe. Świadek mający przeszkolenie w zakresie pierwszej pomocy zobaczył dwóch zakrwawionych mężczyzn i zaoferował swoją pomoc. „Kiedy zapytałem co się stało, [ranny] powiedział, że był w kinie z partnerem, a napastnikiem był jego były chłopak”. – cytuje jego słowa Głos Szczeciński.

[AKTUALIZACJA: W poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska poinformowała Polską Agencję Prasową o zgonie ciężej rannego mężczyzny].

CZYTAJ TAKŻE: Kolejny atak imigranta-nożownika w niemieckim Bielefeld

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / PAP / tvn24.pl / Głos Szczeciński
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz