Polska przekazała Ukrainie kolejne Starlinki

Polska przekazała Ukrainie trzecią partię terminali Starlink. „Braterski polski naród” to „partnerzy i przyjaciele, którzy pomagają nam w walce o wolność” – napisał ukraiński premier.

„Dziękujemy władzom w Warszawie i premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za pomoc, która została niezwłocznie przekazana w kryzysowej sytuacji” – poinformował premier Ukrainy Denys Szmyhal.

„Braterski polski naród” to „partnerzy i przyjaciele, którzy pomagają nam w walce o wolność” – podkreślił ukraiński premier.
Jak dodał, dostawa jest częścią „dużej partii, oczekiwanej do końca stycznia”.

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Kasper1
  Kasper1 :

  „Przy cenie wynoszącej 500 dolarów od terminala, daje to około 3,4 miliona dolarów, czyli ponad 17 milionów złotych – taką kwotę otrzymuje miesięcznie SpaceX od polskiego rządu.” – podczas gdy „polski” rząd lekką ręką wydaje w ten sposób pieniądze podatników emeryci i renciści muszą wybierać pomiędzy zakupem żywności, lekarstw lub opału na zimę.

  • r2d2
   r2d2 :

   Lepiej niech ruscy biją się i wykrwawiają na Ukrainie niż gdyby Ruscy zaatakowali Polskę i emerycie przeżywali by to co Ukraińcy w tej chwili.
   Ruscy pokazali w 1939r i wcześniej jak traktują Polaków, przypomnę okrutny mord 111 00 tyś. Polaków (nazwa akcji mordowania Polaków – „Akcja Polska”), mieszkających w granicach ZSRR (dzisiejsza Rosja).

   • Kasper1
    Kasper1 :

    W 1939 Polacy zostali zaatakowani przez SOWIETÓW na rozkaz GRUZINA. Oczywiście tymi SOWIETAMI byli także „ruscy” czyli Rosjanie, Ukraińcy i Białorusini a Akcja Polska to lata 1937-1938. Państwem nazwanym ZSRR oprócz dzisiejszej Rosji ówcześnie była także część dzisiejszej Ukrainy oraz dzisiejszej Białorusi i SOWIECKI aparat terroru składał się z Rosjan, Ukraińców, Białorusinów i innych. Poza tym Polska znajduje się w zupełnie innej sytuacji geopolitycznej niż Ukraina (były ZSRR) i nie ma z Rosją (były ZSRR) żadnych zapalnych kwestii spornych a więc nie ma sensu straszyć atakiem Rosji na Polskę bo to nierealne 🙂