Wzmacniamy infrastrukturę społeczną i krytyczną Ukrainy, otrzymując 508 potężnych akumulatorów Tesla Powerwall – oświadczył na Telegramie Mychajło Fedorow, minister cyfryzacji Ukrainy. Podziękował Polsce.

Fedorow wyraził opinię, że to skuteczne narzędzie w czasie “rosyjskiego terroru rakietowego”. Baterie mają dostarczać energię elektryczną do szkół, szpitali i przedszkoli. Tesla Powerwall mogą być ładowane przy użyciu zwykłej energii elektrycznej i dostarczają zasilanie przez 14 godzin.

“Dzięki nim lekarze będą ratować życie, nauczyciele będą prowadzić lekcje, a Ukraińcy pozostaną w kontakcie dzięki nieprzerwanemu działaniu Starlink w niektórych lokalizacjach” – napisał.

Przeczytaj: Ambasador RP wezwany do ukraińskiego MSZ. Chodzi o słowa Przydacza

Ukraiński polityk podziękował Polsce. “Dziękujemy polskiemu rządowi, Narodowemu Instytutowi Telekomunikacji i sekretarzowi stanu ds. cyfryzacji Januszowi Cieszyńskiemu za Tesla Powerwall. Dziękujemy firmie Tesla za szybką reakcję i super warunki. Fundacjom Direct Relief i Jewhen Piwowarow za pomoc w logistyce i szkoleniach. Nadal angażujemy się w najlepsze rozwiązania technologiczne, aby pomóc Ukrainie pewnie przetrwać jesień i zimę” – oświadczył.

Jak informuje Tesla na swojej stronie internetowej, Powerwall to bateria, która magazynuje energię, wykrywa przerwy w dostawie prądu i automatycznie staje się źródłem energii. W przeciwieństwie do generatorów bateria Powerwall umożliwia korzystanie z oświetlenia i ładowanie telefonów bez hałasu, użycia paliwa i konieczności konserwacji – czytamy.

Zobacz także: Premier Ukrainy: Działania Polski są nieprzyjazne

t.me / tesla.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply