Wiceminister spraw zagranicznych Białorusi Oleg Krawczenko wziął udział w niedzielnej uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji.

Krawczenko przybył w niedzielę do Ambasady RP w Mińsku gdzie wziął udział w uroczystości z okazji święta Konstytucji 3 Maja. W czasie uroczystości białoruski wiceminister powiedział – „Nasze kraje znajdują się w samym  centrum Europy. Polska to nie tylko ważny, wpływowy członek Unii Europejskiej, ale i nasz sąsiad, jeden z poważniejszych partnerów gospodarczych Białorusi. Nas łączy wspólna historia, kultura i dziedzictwo. Nas łączy także wspólna odpowiedzialność za bezpieczeństwo i stabilność w regionie, za bezpieczeństwo i pomyślność naszych obywateli”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak cytuje białoruska, państwowa agencja informacyjna BelTa, Krawczenko odniósł się także do samej Konstytucji 3 Maja. Określił ją jako postępową i unikalną. „Ona należy do dziedzictwa europejskiego i światowego. Dla Polski, tak jak i dla Białorusi, droga do suwerenności i niepodległości była złożona” – podkreślił Krawczenko.

Składając zebranym życzenia z okazji polskiego święta narodowego, białoruski wiceminister podziękował w imieniu Białorusi za wsparcie w walce z koronawirusem SARS COVID-19 w postaci transportu materiałów medycznych wysłanych przez władze Polski.

Jak relacjonuje BelTa, wagę współpracy polsko-białoruskiej podkreślił także ambasador Polski w Mińsku Artur Michałowski.

Czytaj także: Władze Białorusi nie chcą nowych rosyjskich władz wojskowych

belta.by/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz