Wielka obniżka podatków, benzyna po 3 zł za litr, upodmiotowienie rodziców i bon oświatowy, ochrona życia od poczęcia oraz stanowcza i niezależna polityka zagraniczna – to część głównych propozycji przedstawionych na konwencji programowej Konfederacji Wolność i Niepodległość.

W sobotę po południu w Warszawie odbyła się wielka konwencja wyborcza Konfederacji Wolność i Niepodległość, z udziałem liderów tego ugrupowania.

Połączyliśmy siły, żeby razem zmieniać naszą ojczyznę, chcemy zbudować silną i bogatą Polskę – przekonywał lider Konfederacji Korony Polskiej (KORONY) i jeden z liderów Konfederacji Grzegorz Braun w otwierającym konwencje spocie. Później, w swoim wystąpienia zapewnił, że Konfederacja nie jest „oblężoną twierdzą”, ale jest otwarta na propozycje poszerzenia, a także na tych, którzy “przejrzą na oczy i zaprzestaną agresywnych działań” przeciwko konfederatom.

Politycy Konfederacji swoje główne propozycje programowe sformułowali w ramach „Piątki Konfederacji”. Pierwszy element to „1000+, powszechna ulga podatkowa”, czyli zerowa stawka PIT, dobrowolny ZUS oraz „paliwo po 3 zł za litr”. Drugi to „szybkie i sprawiedliwe sądy”, zakładający parametryzację pracy sądów i prokuratur oraz „proces w miesiąc”. Kolejny to bon oświatowy i kulturalny, wraz z hasłem powstrzymania propagandy LGBT. Czwarty punkt dotyczący bezpieczeństwa narodowego streszczono w ramach haseł: „silna polska armia, stanowcza i niezależna polityka zagraniczna, bezpieczeństwo energetyczne i odpowiedzialna polityka migracyjna”. Piąty element, „zdrowe życie”, zakłada zarazem obronę życia, jak również takie postulaty jak czyste powietrze i woda, ochrona lasów i zdrowa żywność.

Jakub Kulesza (KORWiN) w swoim wystąpieniu zaprezentował „program 1000+”. – 500+ to symbol rządu, który kłamie, że coś daje. My proponujemy 1000+, to symbol Konfederacji – mówił poseł. Tłumaczył, że chodzi tu głównie o likwidację podatku PIT, a także dobrowolność ZUS dla wszystkich oraz „paliwo za 3 zł”, co ma zostać osiągnięte poprzez obniżenie danin nałożonych na paliwo. – Czas na najwyższą w historii obniżkę podatków, czas na Konfederację! – podkreślił Kulesza.

Z kolei Konrad Berkowicz zaprezentował koncepcję bonu edukacyjnego. Zaznaczył, że to rodzice powinni decydować o wychowaniu i edukacji dzieci, a dzięki bonowi mają mieć możliwość swobody wyboru szkoły dla dziecka. – Niech uczniowie idą do szkoły za wolą rodziców, niech pieniądze idą za uczniami – mówił Berkowicz. Przedstawił też zapowiedź wprowadzenia bonu kulturalnego, żeby Polacy decydowali o tym, z jakich dóbr kultury chcą korzystać i jakie przedsięwzięcia kulturalne mają być finansowane z ich podatków.

Michał Wawer zwracał uwagę na wady polskiego systemu sądownictwa w kontekście przedsiębiorczości:

„Za niewydolny system sądownictwa płacą za to przedsiębiorcy, którzy nie mogą wyegzekwować należności. Płacą obywatele pozbawieni sądowej ochrony przed urzędnikami. Płacimy my wszyscy, podatnicy. Czas z tym skończyć!”.

Sławomir Mentzen, autor 100 projektów ustaw na przyszłą kadencję Sejmu mówił o przygotowanym przez Konfederację „Pakiecie Polskiego Przedsiębiorcy”, nawiązując do tzw. ustawy Wilczka.

– Mamy ustawę o drobnym handlu. Ułatwia prowadzenie drobnej działalności, znosi kary za handel uliczny i zwiększa limity działalności nierejestrowanej. Dość haniebnych obrazków Straży Miejskiej goniącej za sprzedaż bułek na ulicy! – mówił Mentzen.

Witold Tumanowicz z Ruchu Narodowego poruszył temat bezpieczeństwa narodowego. Odniósł się też do niedawnej wypowiedzi wicepremiera Jarosława Gowina, który na forum w Krynicy mówił m.in., że chce ściągać ukraińskich lekarzy, informatyków i naukowców jako „przyszłe elity” Polski.

Bezpieczeństwo narodowe to odpowiedzialna polityka migracyjna. Stop migracji! Panie Gowin, Ukraińcy nie będą w Polsce elitą, elitą w Polsce będą Polacy! – powiedział Tumanowicz.

Polityk zaznaczył też, że bezpieczeństwo narodowe to własna waluta i suwerenna polityka monetarna, a także suwerenność energetyczna. – Chcemy rozwijać nowe technologie oraz inwestować w energetykę jądrową – powiedział Tumanowicz. – Dla nas Konfederatów niepodległość nie jest pustym frazesem. Polacy wiedzą, że o niepodległość należy dbać i o nią walczyć, bo można ją utracić. Dość umierania za cudze interesy!

Podkreślił również, że bezpieczeństwo narodowe to stanowcza i niezależna polityka zagraniczna:

– Dość wymieniania klęczników z sowieckich na amerykańskie czy izraelskie. Konfederacja wyrzuci klęczniki i będzie prowadzić politykę wielowektorową w imię polskiego interesu narodowego.

Ponadto, Tumanowicz przedstawił też postulaty dotyczące dostępu do broni i o kulturze jej posiadania. Zwrócił też uwagę na szkolenia dla młodzieży oraz powszechny dostęp do strzelnic. Zapowiedział też zdecydowany sprzeciw wobec wysuwania wobec Polski roszczeń majątkowych.

Kwestie dotyczące polityki względem Unii Europejskiej omawiała Anna Bryłka, zaznaczając, że to Polacy powinni być gospodarzami we własnym państwie.

– Prawo powinno być stanowione przez Polaków, a nie dyktat Unii Europejskiej. Okrągłostołowa elita oddała władzę unijnym biurokratom – mówiła Bryłka. Na konwencji wystąpili także wspierający Konfederację rolnicy. Politycy ugrupowania podkreślali, że produkcja rolno-spożywcza, jest dla nich “sprawą narodową”.

Dziś każdy Polak powinien głosować na Konfederację, żeby powstrzymać marsz towarzyszy Biedronia, Czarzastego i innych! Trzeba głosować na Konfederację, aby zatrzymać lewicę! – powiedział poseł Robert Winnicki. – My jesteśmy od tego by wykopać LGBT z polskiej przestrzeni publicznej! Raz na zawsze!

Prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke podkreślał, że „tylko Konfederacja jest w stanie jasno powiedzieć, czego chce większość rodziców”. Zapewnił też, że po wejściu do Sejmu politycy tego ugrupowania będą chcieli wprowadzenia przepisów przeciwko ofensywie środowisk LGBT.

Krzysztof Bosak w swoim wystąpieniu podkreślał, że trzeba skończyć z „zaśmiecaniem kraju nielegalnymi odpadami z zagranicy”. Zapowiedział też „pełną ochronę życia od jego poczęcia”, a także promowanie polskich lasów, czy masowego sportu.

Twitter.com / medianarodowe.com / rmf24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply