Wzrosło poparcie dla Zjednoczonej Prawicy

Z najnowszego sondażu Instytut Badań Rynkowych i Społecznych wynika, że obóz rządzący mimo wzrostu poparcia ma mniejszą przewagę nad czołową siłą opozycji.

Portal telewizji Polsat News opublikował w środę wyniki najnowszego sondażu IBRiS. Zgodnie z jego wynikami, na Zjednoczoną Prawicę chciało głosować 35 proc. respondentów zdecydowanych na głosowanie na określoną grupę polityczną. Oznacza to wzrost o 2 punkty procentowe w stosunku do poprzedniego badania tej pracowni.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Jednak jeszcze wyraźniejszy wzrost poparcia – 0 7 punktów procentowych, do 24 proc. – wzrosło poparcie dla Koalicji Obywatelskiej. Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia ta jednak wyraźnie traci w warunkach wzrostu poparcia dla KO. 12 proc. to o 5 punktów procentowych niż w czerwcowym sondażu IBRiS.

Badanie wykazało spadek poparcia dla Lewicy – 0 1 punkt procentowy, do 8 proc. Podobną stratę odnotowała Konfederacja, którą wskazało 7 proc. badanych. Pozostałe stronnictwa nie przekroczyłyby progu wyborczego. Dotyczy to także Polskiego Stronnictwa Ludowego, które uzyskało w sondażu 4 proc. wskazań, o 3 punkty procentowe mniej niż w czerwcowym sondażu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
 

Udział w wyborach zadeklarowało w sierpniowym sondażu IBRiS 55 proc. respondentów. Do urn iść nie chciało 37 proc. pytanych. 9 proc. wskazało odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć”.

polsatnews.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz