Ważny polityk PiS poza Sejmem

Zgodnie z wynikami przedstawionymi przez Państwową Komisję Wyborczą do Sejmu nie dostał się Krzysztof Czabański, mimo tego, że miał wysokie, drugie miejsce na liście partii rządzącej.

Czabański startował z drugiej pozycji na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu toruńskim. Mimo, że partia rządząca zdobyła w tym okręgu 40,38 proc. głosów dotychczasowy poseł nie zasiądzie w Sejmie na kolejną kadencję. Czabańskiego poparło tylko 5413 obywateli. Mimo wysokiej pozycji na liście uzyskał on wśród wszystkich kandydatów PiS dopiero ósmy wynik.

„Szanowni Państwo, bardzo serdecznie dziękuję za współpracę w mijającej kadencji Sejmu. Dziękuję też wszystkim za pomoc w ostatniej kampanii wyborczej i za oddane na mnie głosy! Na tym kończy się moja praca w parlamencie. Serdecznie gratuluję wszystkim koleżankom i kolegom z listy PiS w Toruniu świetnych wyników. Ja nadal będę zajmować się mediami publicznymi, przewodnicząc Radzie Mediów Narodowych. Liczę na Państwa życzliwość i współpracę” – napisał w poniedziałek Czabański.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6489 PLN    (29.49%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Czabański w latach 1967-1980 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W 1980 r. wystąpił z partii i zapisał się do NSZZ „Solidarność”. Wraz z Jarosławem Kaczyńskim i Sławomirem Siwkiem został oskarżony o działanie na szkodę wspólnie zakładanej Fundacji Prasową „Solidarność”. Został uniewinniony od zarzutu wyprowadzania z niej środków do ówczesnej partii Kaczyńskiego, Porozumienia Centrum, a w drugiej instancji sprawa została umorzona.

Był publicystą współpracującym z wieloma mediami, między innymi z „Gazetą Wyborczą”. W latach 2006-2009 był prezesem Polskiego Radia. W latach 2007-2009 zasiadał też w Radzie Nadzorczej TVP. W wyborach w 2015 r. uzyskał w okręgu toruńskim 16546 głosów. W 2016 roku został przewodniczącym Rady Mediów Narodowych. Uważany za polityka stojącego blisko Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS wystąpił w w tej kampanii w spocie promującym Czabańskiego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czabański był politykiem forsującym w kończącej się kadencji projekt ustawy zakazującej hodowli zwierząt w celu pozyskiwania futer.

pkw.gov.pl/facebook.com/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz