Ważny polityk PiS poza Sejmem

Zgodnie z wynikami przedstawionymi przez Państwową Komisję Wyborczą do Sejmu nie dostał się Krzysztof Czabański, mimo tego, że miał wysokie, drugie miejsce na liście partii rządzącej.

Czabański startował z drugiej pozycji na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu toruńskim. Mimo, że partia rządząca zdobyła w tym okręgu 40,38 proc. głosów dotychczasowy poseł nie zasiądzie w Sejmie na kolejną kadencję. Czabańskiego poparło tylko 5413 obywateli. Mimo wysokiej pozycji na liście uzyskał on wśród wszystkich kandydatów PiS dopiero ósmy wynik.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Szanowni Państwo, bardzo serdecznie dziękuję za współpracę w mijającej kadencji Sejmu. Dziękuję też wszystkim za pomoc w ostatniej kampanii wyborczej i za oddane na mnie głosy! Na tym kończy się moja praca w parlamencie. Serdecznie gratuluję wszystkim koleżankom i kolegom z listy PiS w Toruniu świetnych wyników. Ja nadal będę zajmować się mediami publicznymi, przewodnicząc Radzie Mediów Narodowych. Liczę na Państwa życzliwość i współpracę” – napisał w poniedziałek Czabański.

Czabański w latach 1967-1980 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W 1980 r. wystąpił z partii i zapisał się do NSZZ „Solidarność”. Wraz z Jarosławem Kaczyńskim i Sławomirem Siwkiem został oskarżony o działanie na szkodę wspólnie zakładanej Fundacji Prasową „Solidarność”. Został uniewinniony od zarzutu wyprowadzania z niej środków do ówczesnej partii Kaczyńskiego, Porozumienia Centrum, a w drugiej instancji sprawa została umorzona.

Był publicystą współpracującym z wieloma mediami, między innymi z „Gazetą Wyborczą”. W latach 2006-2009 był prezesem Polskiego Radia. W latach 2007-2009 zasiadał też w Radzie Nadzorczej TVP. W wyborach w 2015 r. uzyskał w okręgu toruńskim 16546 głosów. W 2016 roku został przewodniczącym Rady Mediów Narodowych. Uważany za polityka stojącego blisko Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS wystąpił w w tej kampanii w spocie promującym Czabańskiego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Czabański był politykiem forsującym w kończącej się kadencji projekt ustawy zakazującej hodowli zwierząt w celu pozyskiwania futer.

pkw.gov.pl/facebook.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz