W najnowszym sondażu pracowni Kantar partia rządząca przegrywa z Koalicją Europejską, a eurosceptyczna Konfederacja znacznie przekracza próg wyborczy.

W najnowszym sondażu Kantar pierwsze miejsca zajęła Koalicja Europejska. Sojusz partii liberalnej opozycji i lewicy poparło 36% respondentów. Skupioną wokół Prawa i Sprawiedliwości Zjednoczoną Prawicę wybrało natomiast 35% pytanych. Za nimi znalazła się socjal-liberalna partia Robert Biedronia Wiosna, na którą chciało głosować 10% badanych.

Sondaż Kantar wykazał rekordowe poparcie dla koalicji Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Wskazało ją 8% respondentów. To kolejny z szeregu sondaży w którym koalicja ta przekracza próg wyborczy. Wzrost Konfederacji towarzyszy natomiast znacznemu spadkowi poparcia dla Kukiz ’15. Ruch Pawła Kukiza otrzymał w najnowszym sondażu Kantar tylko 3% poparcia. Marginalne poparcie uzyskała w nim Lewica Razem, którą wskazał tylko 1% zdecydowanych wyborców.

Kantar przeprowadził swój sondaż dla radia TOK FM i „Gazety Wyborczej”. Portal tej ostatniej przytacza też dane dotyczące tego, czy wyborcy PiS i Konfederacji są gotowi do zaakceptowania koalicji tych podmiotów w przyszłym Sejmie. Poziom akceptacji dla takiej koalicji nie jest wysoki. Wśród elektoratu PiS negatywny stosunek do Konfederacji ma 68% respondentów, a negatywny 21%. Podobnie jest w elektoracie Konfederacji – 70% jej wyborców odnosi się do partii rządzącej negatywnie, a tylko 20% pozytywnie.

Czytaj także: Sondaż: 32 proc. najmłodszych wyborców chce głosować na Konfederację

wiadomosci.gazeta.pl/wyborcza.pl/kresy.pl

 

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Batory
  Batory :

  Nie ma się z czego cieszyć, Agora sztucznie podbija Konfederację w „swoich” sondażach licząc, że w ten sposób ludzie chętniej zagłosują na to ugrupowanie nie bojąc się zmarnowanego głosu jeśli nie osiągnie ona 5%. Każdy głos oddany na Konfederację to ubytek dla PiS-u i Kukiza. Jeśli tych kilka procent ubędzie PiS-owi to być może wtedy KO minimalnie wygra z PiS-em i o to Agorze chodzi.

 2. bob
  bob :

  @Batory Dlatego ja będę głosował na KUKIZA idealni nie są a lider ma odpały ale idealnie by było i Konfederacja i Kukiz w sejmie o UE parlament nie dbam to wydmuszka. A kto biedronia pompuje w tych sondażach no kto nawet kurwizja go promuje

 3. Kojoto
  Kojoto :

  widze, ze masz glowe napakowana PiSuarowska propaganda. Kukiz mimo iz jest obecnie przez PiS wspierany w mediach, moze wogóle nie wejsc, bo ludzie troche przejzeli na oczy. Konfederacja ma rosnace poparcie mimo calkowitej blokady w mediach TVPis, TVN i podobnych. Dopiero ostatnio zaczeto ich wzmiankowac, oczywiscie tylko w obelzywym kontekscie. Ciekawostka – w moim komitecie wyborczym (za granica) polowa czlonkow jest z Konfederacji, a druga niezalezna. Wsrod emigracji POPiS to trup, a i na Kraj przyjdzie czas. Glosujmy na Konfederacje Polska – na poczatek moze byc i 10 %. Po tem spróbujemy odzyskac Polske. Aha – i nie jestem czlonkiem, nawet podpisów nie zbieralem. Chce tylko pokazac, ze poparcie Konfederacji moze byc realnie wyzsze niz w sondazach.