W najnowszym sondażu PiS traci a zyskuje opozycja

Najnowszy sondaż IBSP dla portalu Wirtualna Polska wykazał utratę poparcia przez Prawo i Sprawiedliwości. Zyskują partie opozycji liberalnej i prawicowej.

W sondażu IBSP partię rządzą wskazało 37,84 proc respondentów. To wyraźniej mniej w porównaniu do wyniku jaki PiS uzyskało w czasie październikowych wyborów parlamentarnych czyli 43,59 proc. z wszystkich oddanych głosów. W najnowszym sondażu główna siła opozycji – Koalicja Obywatelska zbliżą się pod względem poparcia do rządzących uzyskują poparcie 31,28 proc. badanych. W wyborach zagłosowało na nią 27,40 proc.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zbliżony do wyborczego wynik uzyskała koalicja Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiosny i Razem – 13,34 proc. To mnie niż 1 punkt procentowy więcej niż w czasie wyborów. Wzrost poparcia sondaż wykazała także dla Konfederacji Wolność i Niepodległość. W sondażu wskazało ją 9,68 proc. pytanych, podczas gdy w październiku partia narodowców i konserwatywnych liberałów uzyskała 6,81 proc. Minimalny spadek poparcia nastąpił natomiast w przypadku Polskiego Stronnictwa Ludowego. W wyborach na polityków tej partii i grupę Pawła Kukiza zagłosowało 8,55 proc. biorących udział w wyborach obywateli, w najnowszym sondażu IBSP wskazało 7,39 proc. respondentów.

Czytaj także: Wybory prezydenckie: Duda z Kidawą-Błońską łeb w łeb w drugiej turze [SONDAŻ]

rp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz