Doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego, John Bolton zadeklarował, że USA „entuzjastycznie” poprą nawet „twardy Brexit”.

Bolton przebywał w poniedziałek z wizytą w Londynie. Jak powiedział tamtejszym dziennikarzom – „Chcemy być pomocni w Brexicie”. Wizytę Boltona, który spotkał się z ważnymi urzędnikami nowego rządu Borisa Johnsona, poprzedziła rozmowa telefoniczna nowego brytyjskiego premiera z prezydentem USA, Donaldem Trumpem. Przywódcy mieli rozmawiać o ” globalnych problemach gospodarczych i handlu, a premier poinformował prezydenta o najnowszych wydarzeniach w kontekście Brexitu” – cytuje TVN24.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Telewizja twierdzi, że Bolton zadeklarował wręcz, iż USA „entuzjastycznie” poprą twardy Brexit, czyli opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię bez podpisywanie umowy regulującej ich przyszłe relacje. Agencja Reuters podała, że przedstawiciele brytyjskiego rządu zapewnili Boltona, iż ich państwo jest gotowe do wyjścia z UE w przewidzianym terminie 31 października. Doradca amerykańskiego prezydenta nie ukrywał przy tym, że rozmawiał o uregulowaniu relacji handlowych między USA a Wielką Brytanią. Dopuścił stopniowe negocjowanie warunków wymiany w poszczególnych sektorach, choć zaznaczył jednocześnie dążenie do generalnej umowy regulującej całość stosunków handlowych między tymi państwami.

O tego rodzaju umowie handlowej brytyjski minister spraw zagranicznych, Dominic Raab rozmawiał w ubiegłym tygodniu z amerykańskim wiceprezydentem Mikem Pence’m i sekretarzem stanu Mikem Pompeo.

Donald Trump wielokrotnie wyrażał poparcie dla opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

Czytaj także: Premier Szkocji proponuje Johnsonowi dyskusję o kolejnym referendum w sprawie niepodległości regionu

tvn24.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz