Prezydent Warszawy i niedawny kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski Rafał Trzaskowski krytycznie wyraził się o interwencji policji przeciw prowokatorowi na trasie Marszu Powstania Warszawskiego.

W sobotę, jak corocznie, w centrum Warszawy odbył się Marsz Powstania Warszawskiego organizowany przez środowisko organizatorów Marszu Niepodległości. Na jego trasie na Nowym Świecie doszło jednak do obelżywej prowokacji sympatyków ruchu LGBT. W oknie jednego z mieszkań, na którego balustradzie wywieszono tęczową flagę będącą symbolem tego ruchu, ukazał się oryginalnie ubrany osobnik. Kucając w wulgarnej pozie na balustradzie, skąpo ubrany mężczyzna prowokował werbalnie maszerujących, a dodatkowo poklepywał się po kroczu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wobec tego rodzaju prowokacji interweniowali funkcjonariusze policji. Po ich interwencji zarówno prowokator jak i tęczowa flaga znikły z balustrady budynku. Stało się to powodem do protestów liberalnych działaczy i komentatorów uznających, że policja nie miała prawa usuwać symbolu ruchu LGBT z przestrzeni publicznej. Jednak jak wyjaśnił rzecznik Komendy Głównej Policji Marcin Ciarka – „Mężczyzna stwarzał zagrożenie dla siebie i dla innych – to jedyny powód reakcji”, a także, że „Oprócz tego pana nikt nic nie zdejmował”.

Mimo takich wyjaśnień sprawę podjął już liberalny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. „Chcę jasno powiedzieć. Nie ma w Warszawie miejsca na faszyzm. Nie ma w Warszawie miejsca na brak tolerancji” – zadeklarował polityk KO.

Na pewno nie może dochodzić w demokratycznym państwie do tego typu incydentów, które obserwowaliśmy, czyli że policja wkracza do prywatnych mieszkań” – stwierdził w poniedziałek Trzaskowski – „Miejmy nadzieję, że policja wyjaśni, czy miała naprawdę ku temu jakiekolwiek powody” – podkreślił. Swoje stanowisku tłumaczył tym, że stara się stać „na straży wszystkich tych, którzy są w tej chwili atakowani, poniżani, którzy są po prostu słabsi”.

wiadomosci.dziennik.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. tagore
    tagore :

    W zasadzie w ramach protestu przeciwko działaniom policji Pan Prezydent trzaskowski i popierajacy go Radni powinni w czasie wystąpień publicznych nosić stosowne „gacie” i równie elegancko drapać owłosienie.
    Skupiało by to wokół nich świadomych i gotowych do walki o demokrację obywateli i drapania się.