Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk powiedział, że rząd nie planuje zmian w przepisach regulujących aborcję.

Słowa Dworczyka, wypowiedziane w jednym z programów telewizji Polsat News zacytował w niedzielę portal dorzeczy.pl – „W sprawie ochrony życia jest w tej chwili pewien kompromis, wypracowany przed laty i nie ma żadnych planów, żeby ten stan prawny zmieniać”. Gdy szef kancelarii premiera został zapytany o kwestie dozwolonej w obecnych przepisach aborcji eugenicznej, czyli przyzwolenia na usuwanie dziecka nienarodzonego ze względu na jego chorobę lub wady rozwojowe. Dworczyk powiedział w tym kontekście, że w tej sprawie w partii rządzącej „taka dyskusja była, trwa i pewnie będzie”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Portal dorzeczy.pl konfrontuje te deklaracje szefa kancelarii premiera i członka rządu w randze ministra z ubiegłotygodniowymi wypowiedziami prezesa Prawa i Sprawiedliwości. W czasie konwencji PiS w Lublinie Jarosław Kaczyński powiedział bowiem – „asz system wartości skonstruowany jest wokół tego, co wszyscy jak sądzę traktujemy jako najważniejsze – wokół przyrodzonej godności człowieka, godności człowieka i jego życia, bo człowiek, żeby być godny, musi żyć i ta ochrona życia jest przez nas traktowana bardzo szeroko”.

Portal przytacza kolejny cytat z  przemówienie prezesa PiS – „To jest ochrona przed różnego rodzaju opresjami, także ze strony własnego państwa. Ale to jest także ochrona przed eutanazją, przed aborcją na życzenie, przed całą tą ideologią, która dzisiaj wartość ludzkiego życia podważa”.

Jeszcze w listopadzie 2017 r. Komitet Zatrzymaj Aborcję złożył w Sejmie projekt zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Według tego projektu, pod którym podpisało się około 800 tys. obywateli, zakazana zostałaby aborcja eugeniczna. Kontrolujący Sejm politycy PiS do tej pory nie doprowadzili do procedowania tego projektu ustawy.

dorzeczy.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz