Spotkanie w ramach formatu normandzkiego jakie odbywa się w Paryżu, zostało przerwane. Doszło do dwustronnego spotkania prezydentów Rosji i Ukrainy.

Spotkanie przywódców Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy w sprawie rozwiązania konfliktu w Donbasie odbywa się w Pałacu Elizejskim w Paryżu. Przed rozpoczęciem posiedzenia w formacie normandzkim, gromadzącym wszystkich przywódców, Wołodymyr Zełenski rozmawiał z Emmanuelem Macronem, a Angela Merkel spotkała się z Władimirem Putinem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Następnie wszyscy czworo zasiedli przy okrągłym stole. Jak relacjonuje rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti, Zełenski i Putin usiedli naprzeciw siebie. Po godzinie 20 czasu warszawskiego posiedzenie czwórki liderów zostało przerwane. Rozpoczęła się rozmowa dwustronna między prezydentami Rosji i Ukrainy. Według korespondenta rosyjskiej agencji trwała przez godzinę i 20 minut. Przez większość tego czasu Putinowi i Zełenskiemu towarzyszyli członkowie ich delegacji, ale przez 15 minut przywódcy rozmawiali w cztery oczy. Agencja podkreśla, że to pierwsze takie spotkanie tych polityków.

Po zakończeniu tego spotkania przywódcy udali się na kolację. Gdy dziennikarze zaczęli dopytywać się przechodzących przywódców jak oceniają spotkanie Putin rzucił krótkie: „Dobrze, jestem zadowolony”.

Przedstawiciele delegacji poinformowali już, że rozmowy wszystkich czterech liderów będą kontynuowane po kolacji.

Czytaj także: Komisja Wenecka: Ukraińska ustawa oświatowa ogranicza prawa mniejszości narodowych

ria.ru/unian.net/kresy.pl

 

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz