Rozmowy Putina z Zełenskim – prezydent Rosji zadowolony

Spotkanie w ramach formatu normandzkiego jakie odbywa się w Paryżu, zostało przerwane. Doszło do dwustronnego spotkania prezydentów Rosji i Ukrainy.

Spotkanie przywódców Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy w sprawie rozwiązania konfliktu w Donbasie odbywa się w Pałacu Elizejskim w Paryżu. Przed rozpoczęciem posiedzenia w formacie normandzkim, gromadzącym wszystkich przywódców, Wołodymyr Zełenski rozmawiał z Emmanuelem Macronem, a Angela Merkel spotkała się z Władimirem Putinem.

Następnie wszyscy czworo zasiedli przy okrągłym stole. Jak relacjonuje rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti, Zełenski i Putin usiedli naprzeciw siebie. Po godzinie 20 czasu warszawskiego posiedzenie czwórki liderów zostało przerwane. Rozpoczęła się rozmowa dwustronna między prezydentami Rosji i Ukrainy. Według korespondenta rosyjskiej agencji trwała przez godzinę i 20 minut. Przez większość tego czasu Putinowi i Zełenskiemu towarzyszyli członkowie ich delegacji, ale przez 15 minut przywódcy rozmawiali w cztery oczy. Agencja podkreśla, że to pierwsze takie spotkanie tych polityków.

Po zakończeniu tego spotkania przywódcy udali się na kolację. Gdy dziennikarze zaczęli dopytywać się przechodzących przywódców jak oceniają spotkanie Putin rzucił krótkie: “Dobrze, jestem zadowolony”.

Przedstawiciele delegacji poinformowali już, że rozmowy wszystkich czterech liderów będą kontynuowane po kolacji.

Czytaj także: Komisja Wenecka: Ukraińska ustawa oświatowa ogranicza prawa mniejszości narodowych

ria.ru/unian.net/kresy.pl

 

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply