Podczas ostatniej sesji Kijowskiej Rady Miejskiej głosowano wniosek o nadanie jednej z ulic w tym mieście imienia Jerzego Giedroycia.

Wniosek poddano pod głosowanie na sesji w dniu 15 listopada br., przewidywał zmianę nazwy ulicy Twerskiej na ulicę Jerzego Giedroycia. Projekt nie uzyskał wymaganej liczby głosów, poparło go 48 deputowanych, ale większość albo nie wzięła udziału w głosowaniu, albo wstrzymała się. Jedna osoba była przeciw.

Komentujący tę decyzję kijowskich deputowanych na portalu „Historyczna Prawda” Ołeksandr Zinczenko, były wiceszef Ukraińskiego IPN i współpracownik Wołodymyra Wjatrowycza, dziwił się szczególnie głosowaniu neobanderowskiej partii „Swoboda”, która zbojkotowała głosowanie.

Zobacz także: Prof. Osadczy: Doktryna Giedroycia nie wytrzymała próby czasu

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jeden z liderów frakcji „Swobody” w Kijowskiej Radzie Miejskiej – Jurij Syrotiuk – wypowiedział się w tym sensie, że przemianują ulicę w Kijowie na cześć Giedroycia, gdy w Warszawie przemianują ulicę na cześć Bandery” – napisał Zinczenko.

istpravda.com.ua / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Avatar
      Accipiter :

      Przepraszam panią Oksanę Zabużko, arcybiskupa Światosława Szewczuka, pana Andrija Deszczycę, pana Igora Isajewa, pana Grzegorza Kuprianowicza, pana Petra Poroszenkę, pana Piotra Tymę oraz pozostałych chłonków narodu ukraińskiego, a także naród czeczeński oraz imigrantów z krajów Afryki za ich publiczne znieważenie w Internecie z powodu przynależności narodowej, etnicznej i rasowej, a także za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publicznego nawoływania do przestępstwa na ich szkodę i za publiczne pochwalanie przestępstwa. Zwracam uwagę i ostrzegam wszystkich, że tego rodzaju zachowania są niezgodne z polskim prawem.