Wiktor Janukowycz trafił do szpitala

Były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, obecnie przebywający w Rosji, trafił w piątek do szpitala z poważnym urazem kręgosłupa i kolana. Do kontuzji miało dojść na korcie tenisowym.

Jako pierwsza o hospitalizacji Janukowycza poinformowała w niedzielę Komsomolska Prawda powołując się na źródło w moskiewskiej służbie zdrowia. Były prezydent Ukrainy został przywieziony karetką do moskiewskiej kliniki im. Sklifosowskiego. Do bloku kliniki, gdzie znajdował się „mężczyzna bardzo podobny do Janukowycza” ograniczono dostęp. Później przewieziono go na krótko na reanimację, a następnie do prywatnej kliniki.

Później hospitalizację Janukowycza potwierdził agencji TASS jego adwokat Ołeksandr Horoszynśki. „W piątek byłem w Moskwie, próbowałem się z nim skontaktować, ale jego pomocnicy poinformowali o jego hospitalizacji” – powiedział Horoszyński, który reprezentuje byłego prezydenta Ukrainy w ukraińskim sądzie, przed którym odbywa się jego zaoczny proces. „Przyjechałem do szpitala, rozmawialiśmy z nim” – mówił Horoszynśki. „Są wstępne informacje o występowaniu u niego urazu kolana i kręgosłupa, ale na razie nie mogę ujawnić diagnozy, ale osobiście widziałem, że człowiek nie może się ruszać”. – dodawał. Później w telewizji 112 Ukraina adwokat Janukowycza powiedział, że jego klienta czekają minimum 2-3 tygodnie leczenia.

Jak napisał portal Ukraińska Prawda, w poniedziałek w sądzie w Kijowie ma odbyć się kolejna rozprawa, na której obalony prezydent miał wygłosić ostatnie słowo. Ukraińska prokuratura zarzuca mu zdradę państwa, pomocnictwo w działaniach mających na celu zmianę granic Ukrainy oraz pomocnictwo w prowadzeniu wojny agresywnej.

PRZECZYTAJ: Ukraińska prokuratura: mamy dowód zdrady Janukowycza

Opisując hospitalizację Janukowycza portal rmf24.pl niezgodnie w prawdą napisał, że jest on na Ukrainie „ścigany w sprawie masowych morderstw cywili”, prawdopodobnie mając na myśli zabójstwa na kijowskim Majdanie. Informację tę powtórzyły później inne polskie media – m.in. portal Interia, dorzeczy.pl czy Niezależna. Jednak dotychczas ukraińskie władze nie przedstawiły jakichkolwiek dowodów na wydanie przez Janukowycza rozkazu strzelania do osób cywilnych podczas wydarzeń na Majdanie i nie jest on za te zbrodnie sądzony.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Dr Kaczanowski: pomajdanowe władze kryją prawdziwych sprawców masakry na Majdanie

Kresy.pl / Komsomolska Prawda / TASS / Ukraińska Prawda
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz