Premierów Kanady i Wielkiej Brytanii oraz prezydenta Francji nagrano jak robią sobie żarty z Donalda Trumpa. Prezydent USA zareagował na to odwołaniem dodatkowych konferencji prasowych.

W sieci pojawiło się nagranie obrazujące rozmowę premiera Kanady Justina Trudeau, premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, prezydenta Francji Emmanuela Macrona oraz brytyjskiej księżniczki Anny w czasie środowego bankietu zorganizowanego w Londynie z okazji szczytu NATO. Na nagraniu widać, że zebrani naśmiewają się z jakiegoś polityka. Ponieważ mowa jest o spóźnieniu się i długich konferencjach prasowych media twierdzą, że celem żartów był Donald Trump. Zresztą tak samo odebrał to amerykański prezydent.

Johnson pytał w czasie nagranej rozmowy Macrona: „To dlatego się spóźniłeś?”. Po tym pytaniu mówić zaczął Trudeau, który tłumaczyl – „Spóźnił się, ponieważ robi 40-minutową konferencję prasową poza szczytem. Och, tak, tak, tak. Ogłosił …”. Sprawę komentował prezydent Francji, jednak jego słowa są niezrozumiałe. Po nim głos ponownie zabrał premier Kanady, który mówił – “Właśnie widzieliście jak jego współpracownikom szczęki opadły na podłogę” – mówi rozbawiony Trudeau.

Dziennikarze już zapytali Trumpa co sądzi o żartach przywódców Kanady, Francji i Wielkiej Brytanii. W odpowiedzi amerykański prezydent nazwał premiera Kanady “dwulicowym” choć następnie dodał, że Trudeau jest “bardzo miłym chłopakiem”. Uszczypliwości pod swoim adresem z ust szefa kanadyjskiego rządu Trump tłumaczył tym, że zwrócił uwagę na to, że Kanada nie spełnia warunku Sojuszu Północnoatlantyckiego przeznaczania 2 proc PKB na armię.

“To nie jest ani trochę zaskakujące. Osobiście spotkałem się z wysoko postawionymi urzędnikami z innych państw, którzy naśmiewali się z tego jak to jest spotkać Donalda Trumpa. Są dość otwarci z tym, że uważają Trumpa za całkowity żart” – portal brytyjskiej gazety “The Independent” cytuje wypowiedź kongresmana Brendana Boyle’a.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ekspert do spraw międzynarodowych Wojciech Szewko napisał na Twitterze, że prezydent USA zdecydował się na odwołanie wszystkich dodatkowych konferencji prasowych w Londynie.

Czytaj także: Komisja wywiadu Izby Reprezentantów przegłosował niekorzystny dla Trumpa raport

independent.co.uk/ria.ru/cnn.com/kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Tutejszym
  Tutejszym :

  Ci naśmiewający się z Ameryki zapłacą pewną cenę.
  Uważają że Ameryka ma obowiązek obrony ich krajów
  przed imperializmem rosyjskim, inaczej Rosja ich łyknie.
  Mnie osobiście kojarzą się ze stadem rozwydrzonych gówniarzy.
  Ich kraje za te żarty poniosą karę finansową, oni “sami się wyżywią”.
  Oderwali się od swoich społeczeństw które wystawią im rachunek.