Premierów Kanady i Wielkiej Brytanii oraz prezydenta Francji nagrano jak robią sobie żarty z Donalda Trumpa. Prezydent USA zareagował na to odwołaniem dodatkowych konferencji prasowych.

W sieci pojawiło się nagranie obrazujące rozmowę premiera Kanady Justina Trudeau, premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, prezydenta Francji Emmanuela Macrona oraz brytyjskiej księżniczki Anny w czasie środowego bankietu zorganizowanego w Londynie z okazji szczytu NATO. Na nagraniu widać, że zebrani naśmiewają się z jakiegoś polityka. Ponieważ mowa jest o spóźnieniu się i długich konferencjach prasowych media twierdzą, że celem żartów był Donald Trump. Zresztą tak samo odebrał to amerykański prezydent.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Johnson pytał w czasie nagranej rozmowy Macrona: „To dlatego się spóźniłeś?”. Po tym pytaniu mówić zaczął Trudeau, który tłumaczyl – „Spóźnił się, ponieważ robi 40-minutową konferencję prasową poza szczytem. Och, tak, tak, tak. Ogłosił …”. Sprawę komentował prezydent Francji, jednak jego słowa są niezrozumiałe. Po nim głos ponownie zabrał premier Kanady, który mówił – „Właśnie widzieliście jak jego współpracownikom szczęki opadły na podłogę” – mówi rozbawiony Trudeau.

Dziennikarze już zapytali Trumpa co sądzi o żartach przywódców Kanady, Francji i Wielkiej Brytanii. W odpowiedzi amerykański prezydent nazwał premiera Kanady „dwulicowym” choć następnie dodał, że Trudeau jest „bardzo miłym chłopakiem”. Uszczypliwości pod swoim adresem z ust szefa kanadyjskiego rządu Trump tłumaczył tym, że zwrócił uwagę na to, że Kanada nie spełnia warunku Sojuszu Północnoatlantyckiego przeznaczania 2 proc PKB na armię.

„To nie jest ani trochę zaskakujące. Osobiście spotkałem się z wysoko postawionymi urzędnikami z innych państw, którzy naśmiewali się z tego jak to jest spotkać Donalda Trumpa. Są dość otwarci z tym, że uważają Trumpa za całkowity żart” – portal brytyjskiej gazety „The Independent” cytuje wypowiedź kongresmana Brendana Boyle’a.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ekspert do spraw międzynarodowych Wojciech Szewko napisał na Twitterze, że prezydent USA zdecydował się na odwołanie wszystkich dodatkowych konferencji prasowych w Londynie.

Czytaj także: Komisja wywiadu Izby Reprezentantów przegłosował niekorzystny dla Trumpa raport

independent.co.uk/ria.ru/cnn.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  Tutejszym :

  Ci naśmiewający się z Ameryki zapłacą pewną cenę.
  Uważają że Ameryka ma obowiązek obrony ich krajów
  przed imperializmem rosyjskim, inaczej Rosja ich łyknie.
  Mnie osobiście kojarzą się ze stadem rozwydrzonych gówniarzy.
  Ich kraje za te żarty poniosą karę finansową, oni „sami się wyżywią”.
  Oderwali się od swoich społeczeństw które wystawią im rachunek.