Wiktor Orban ostrzegał przed zagrożeniem islamizacji Europy i mówił o sprawach kluczowych dla wyniku przyszłych wyborów na Węgrzech.

Podczas dorocznego przemówienia na Pikniku Obywatelskim w Kötcse premier Węgier Viktor Orbán wyraził swój sprzeciw wobec wtrącania się zagranicy w sprawy wewnętrzne Węgier i powiedział, że Europejczycy w dalszym ciągu nie zdają sobie sprawy z powagi islamskiego zagrożenia.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Cytując badania mówiące, że w ciągu najbliższych 20 lat do Europy wyruszy z Afryki 60 mln ludzi, zwiększając do 2030 roku populację muzułmanów na Starym Kontynencie o 20% Orban ostrzegł, że „islamizacja Europy jest realna”, podczas gdy w Chinach czy USA takiego zagrożenia nie ma.

Szef węgierskiego rządu stanowczo sprzeciwił się narzucaniu przez Unię Europejską krajom członkowskim tzw. kwot migrantów argumentując, że jest to sprawa narodowej suwerenności i mogą o tym decydować wyłącznie poszczególne kraje i ich obywatele.

Orban powiedział także, że osiągnięcia rządu w kwestii ochrony węgierskiej granicy, budowy płotu granicznego oraz zapewnienia bezpieczeństwa i miejsc pracy węgierskim rodzinom staną się kluczową sprawą dla wyniku przyszłych wyborów parlamentarnych na Węgrzech.

Przypomnijmy, że szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto w wywiadzie dla austriackiej gazety „Wiener Zeitung” oświadczył ostatnio, że gdyby Unia Europejska chciała nałożyć na Polskę sankcje związane ze sporem o praworządność, Węgry z pewnością by je zablokowały. Zaznaczył przy tym, że w przypadku Polski – podobnie jak i Węgier, w sprawie ogrodzenia wzdłuż granicy – „stosuje się podwójne standardy”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Orban: Węgry nigdy nie poprą unijnych sankcji przeciwko Polsce

Kresy.pl / Breitbart / abouthungary.hu

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz