Ojciec Rydzyk chwali narodowców

W rozmowie z prezesem Ruchu Narodowego Robertem Winnickim ojciec Tadeusz Rydzyk pochwalił działalność narodowców.

Winnicki rozmawiał na falach Radia Maryja z dyrektorem tej rozgłośni. Ojciec Rydzyk dziękował narodowcom za zablokowanie w niedzielę marszu homoseksualistów w Częstochowie, próbujących przedostać się pod Jasną Górę. Blokadę organizowali działacze Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego i Ruchu Narodowego. „Na Pańskie ręce chciałbym złożyć serdeczne „Bóg zapłać” za waszą postawę patriotyczną i katolicką” – powiedział dyrektor Radia Maryja.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6508.82 PLN    (29.58%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Ojciec Rydzyk docenił również organizowane przez narodowców 11 listopada Marsze Niepodległości – „Ja się na tych marszach niesamowicie buduję. Buduję się tym, jaka jest piękna młodzież. To, że bywają jakieś nieprawidłowości i są jakieś prowokacje w tych waszych zgromadzeniach, ale wszędzie są różni ludzie. To trzeba wychowywać i tym młodym ludziom pomóc, żeby byli jak najlepsi”.

Ojciec Rydzyk wystąpił przeciw krytykom narodowców – „Robicie bardzo dużo dobrego. Dla mnie bardzo przykre jest to, że nie raz słyszę ze strony starszych i dorosłych ludzi, mających ambicję bycia w elicie, to jak słyszę krytykę tej młodzieży, takie poniewieranie i odbieranie godności tej młodzieży, jest to jakieś nieporozumienie”.

Prezes Ruchu Narodowego mówił o wpływie „liberalnej lewicy” – „obecnie borykamy się z problemem napływu marksizmu kulturowego i genderyzmu”, co porównał do scenariusza „jaki był przećwiczony na Zachodzie”. Jak twierdził Winnicki – „Niestety tam, siły katolickie i prawicowe od lat 60. właściwie przyjęły jedną taktykę: ustępować, milczeć, wycofywać się. Skutek jest taki, że dzisiaj cała sfera publiczna i polityczna jest zdominowana przez agresywną, liberalną lewicę. Fałszywym jest twierdzenie, że jeżeli będziemy zamykali oczy, to będziemy mocniejsi. Trzeba spokojnie, ale stanowczo stawiać tamę przeciwko otwartej agresji. Uległość zawsze rozzuchwala agresora ideologicznego”.

Czytaj także: Winnicki: Rząd PiS oszukał Polaków otwierając granicę przed imigrantami [+VIDEO]

rp.pl/kresy.pl

 

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zgr1985
    zgr1985 :

    Tym krajem mogli by rządzić normalni ludzie, gdyby tak jak dziś O. Tadeusz opowiedział się za nimi. Narodowcy zdecydowanie nie protestowali by aby zakazać aborcji, postawić więcej szkół narodowych a nie tylko w Toruniu czy też dofinansować Trwam i RM. Wilk syty i kanzas city tylko czemu ta droga taka kręta skoro tak prosta?