Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski twierdzi, że Niemcy złożyły wniosek o uczestnictwo w inicjatywie Trójmorza. Polska zaaprobowała niemiecki wniosek.

Telewizja Republika cytuje wypowiedź Szczerskiego o tym, że Polska “poparła wniosek Niemiec o udział w pracach Inicjatywy Trójmorza w charakterze państwa partnerskiego” cytuje Telewizja Republika. Jednak by Niemcy mogły brać udział w obradach państw Trójmorza zgodę na to muszą wyrazić wszyscy uczestnicy inicjatywy.

Ze słów Szczerskiego wynika, że Niemcy chcą uczestniczyć w pracach grupy jako państwo partnerskie. Według urzędnika jest to świadectwo, że “inicjatywa Trójmorza jest postrzegana pozytywnie przez kolejnych partnerów zewnętrznych. Wskazuje, że to świadczy “o jej rosnącym znaczeniu w polityce europejskiej i euroatlantyckiej”. Ja powiedział – “Prezydent Andrzej Duda od początku zawiązania Inicjatywy Trójmorza konsekwentnie głosił przekonanie, że powinna ona stać się ważnym mechanizmem współpracy państw na rzecz harmonijnego rozwoju i bezpieczeństwa całej Europy. Jeśli kolejny, ważny kraj, podpisuje się pod ta ideą to znaczy, że jest ona słuszna i ma szanse utrwalić swoją rolę w polityce międzynarodowe”.

Zaproponowana przez polskiego prezydenta inicjatywa Trójmorza skupiła 12 państw Unii Europejskiej z regionu Europy Środkowowschodniej: nasz kraj oraz Austrię, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Estonię, Litwę, Łotwę, Rumunię, Słowację, Słowenię i Węgry. Zakłada ona wzmacnianie politycznej i ekonomicznej współpracy między państwami, także poprzez budowę nowych połączeń infrastrukturalnych, szczególnie w dziedzinie obrotu surowcami energetycznymi.

telewizjarepublika.pl/kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. swojmil
    swojmil :

    Pyza przejął Trójmorze, żeby oddać w “dobre” ręce, Niemiec płakał jak brał. 😉
    Tak naprawdę, to całe to tzw. Trójmorze idzie jako fałszywa flaga przez amerykańską pryzmę (sztuczne inteligencje predyktywne) w ramach zamiatania ogonem dowodów i faktografii o innych alternatywach od przypadkowych świadków, gdzie np. Trójmorze funkcjonuje zamiast polskiej guberni w eurokołchozie. Zamiatanie wiedzy o alternatywach to typowe działania zombielit, nawet Marvell (patrz serial Loki) to teraz ich telewizor. Przykładowo są takie przebiegi, gdzie zamiast Polski jest Lechistan (mogę dać linka). Handler pyzy pewno kombinuje jak to zamieć pod dywan. No ale jak teraz Trójmorze ma reprezentować wartości UE (a nie europejskie, mała posrana różnica) to już widać, że Biden pod kroplówką leży, a ktoś dokonuje erozji tego czasu.. nawiasem dodam, że wiadomo kto… “Liga rządzi, Liga radzi, Liga nigdy cię nie zdradzi”. Po kultowej Seksmisji proponuję obejrzeć jeszcze raz kultowy film 12 małp i znaleźć elementy wspólne i cele. Choć do 2024r. jeszcze parę lat. (w powtórkach fabularnych to będzie oczywiście dłużej i jak zwykle wywinie na inną stronę, pewno za którymś razem nowszą ;).