Najnowszy sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych wskazuje, że obecna partia rządząca może liczyć na przedłużenie swojej władzy.

Wyniki najnowszego sondażu IBRiS ogloszono na Forum Ekonomicznym w Krynicy. W badaniu 43,4 proc. pytanych zdecydowanych na głosowanie opowiedziało się za Prawem i Sprawiedliwością. Koalicja Obywatelska osiągnęła znacznie słabszy wynik na poziomie 21,2 proc. Natomiast dobry w stosunku do poprzednich sondaży wynik osiągnęła koalicja lewicowych partii startująca w wyborach pod szyldem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Chciało na nią głoswać 14,1 proc. respondentów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Według najnowszego sondażu do Sejmu wszłoby jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe, które wskazało 5,7 proc. pytanych. Niewiele do przekroczenia progu zabrakło Konfederacji Wolność i Niepodległość, którą w sondażu wskazało 4,8 proc. respondentów. 10,5 proc. z nich nie wiedziało jeszcze jaką partię wybrać.

Gdyby w wybroach padł wynik jaki wskazuje sondaż oznaczałoby to samodzielną większość bezwzględną 259 mandatów dla PiS. KO miałaby 119 posłów, Lewica 66, zaś PSL 15.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Portel Onet wskazuje, że IBRiS przeprowadził najnowszy sondaż na dużej próbie 8000 respondentów.

Czytaj także: Rządząca Wegrami koalicja nada z poparciem ponad połowy elektoratu

onet.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz