Najnowszy sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych wskazuje, że obecna partia rządząca może liczyć na przedłużenie swojej władzy.

Wyniki najnowszego sondażu IBRiS ogloszono na Forum Ekonomicznym w Krynicy. W badaniu 43,4 proc. pytanych zdecydowanych na głosowanie opowiedziało się za Prawem i Sprawiedliwością. Koalicja Obywatelska osiągnęła znacznie słabszy wynik na poziomie 21,2 proc. Natomiast dobry w stosunku do poprzednich sondaży wynik osiągnęła koalicja lewicowych partii startująca w wyborach pod szyldem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Chciało na nią głoswać 14,1 proc. respondentów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według najnowszego sondażu do Sejmu wszłoby jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe, które wskazało 5,7 proc. pytanych. Niewiele do przekroczenia progu zabrakło Konfederacji Wolność i Niepodległość, którą w sondażu wskazało 4,8 proc. respondentów. 10,5 proc. z nich nie wiedziało jeszcze jaką partię wybrać.

Gdyby w wybroach padł wynik jaki wskazuje sondaż oznaczałoby to samodzielną większość bezwzględną 259 mandatów dla PiS. KO miałaby 119 posłów, Lewica 66, zaś PSL 15.

Portel Onet wskazuje, że IBRiS przeprowadził najnowszy sondaż na dużej próbie 8000 respondentów.

Czytaj także: Rządząca Wegrami koalicja nada z poparciem ponad połowy elektoratu

onet.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz