Polska Agencja Prasowa powołując się na nieoficjalne źródła, podała informację, że na początku przyszłego tygodnia do Polski przyjedzie niemiecka kanclerz.

PAP twierdzi, że informację o planowanej wizycie Angeli Merkel w Polsce uzyskała w niemieckich kręgach dyplomatycznych. Uzupełnia ją portal wPolityce, który jako pierwszy podał, że wizyta odbędzie się w poniedziałek 19 marca.

Merkel po pięciu miesiącach negocjacji udało się sformować nowy rząd. Właśnie w środę zaprzysiężony została nowy gabinet stworzony przez Unię Chrześcijańsko-Demokratyczną, której przewodzi (CDU), siostrzaną, bawarską Unię Chrześcijańsko-Społeczną (CSU) oraz, ponownie, Socjaldemokratyczną Partię Niemiec (SPD). Stworzenie gabinetu wymagało pokonania oporów socjaldemokratów, którzy swoją klęskę wyborczą z zeszłego roku przypisywali właśnie współpracy polityczne z Merkel, coraz mniej akceptowanej przez lewicowy elektorat. W środę odbyło się zaprzysiężenie nowego rządu Niemiec, na którego czele Merkel staje po raz czwarty.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jeśli informacja wspomnianych mediów okażą się prawdziwe, Polska będzie drugim państwem, które Merkel odwiedzi w nowej kadencji w fotelu kanclerza. W tym tygodniu ma wybrać się do Paryża. Prezydent ego państwa Emmanuel Macron stara się przekonać Niemcy do swojego planu centralizacji Unii Europejskiej, która oznaczałaby także unifikację polityki finansowej poszczególnych państw i zwiększenie budżetu wspólnoty. Niemcy jak na razie nie poparły tych planów.

Interia.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz