W czasie poniedziałkowej konferencji prasowej politycy koalicji startującej do Sejmu pod szyldem Sojuszu Lewicy Demokratycznej zapowiedzieli postawienie przed Trybunałem Stanu czterech czołowych polityków PiS.

„Konstytucja notorycznie łamana kruszy demokrację i demokracja jest zagrożona” – tak sytuację pod władzą Prawa i Sprawiedliwości oceniła lewicowa polityk, Wanda Nowicka. Jak zapowiedziała – „Lewica ma pełną świadomość, że nasz ład konstytucyjny nie przetrwałby kolejnych rządów PiS-u, dlatego od dzisiaj do końca kadencji będziemy informować o tym zagrożeniu. Nasz kalendarz przywrócenia państwa prawa obliczony jest na lata”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W jaki sposób lewicowcy chcą poprawić praworządność w Polsce? „Postawimy wniosek o postawienie czterech osób przed Trybunał Stanu: pan Ziobro, pani Szydło, pani Kempa i pan Mateusz Morawiecki oczywiście” – zapowiedziała inna polityk koalicji skupionej pod szyldem SLD, Paulina Piechna-Więckiewicz.

Zapowiedziała ona również zmiany w Trybunale Konstytucyjnym – „Na drugim posiedzeniu Sejmu chcemy zmienić artykuł ustawy o Trybunale Konstytucyjnym i wprowadzić możliwość złożenia przez wybranych w 2015 roku sędziów ślubowania przed Marszałkiem Sejmu. Koniec grudnia to koniec kadencji trzech sędziów. W ich miejsce wejdą ci z 2015. Kolejni sędziowie będą wybierani zgodnie z Konstytucją”.

W ostatnim sondażu lewicowa koalicja uzyskała poparcie 14,1 proc. respondentów.

derzeczy.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  Tutejszym :

  Lewica słusznie zauwarzyła:”Nasz kalendarz przywrócenia państwa prawa obliczony jest na lata”.
  Chcą przywrócić swoje lewicowe państwo prawa w ciąhu wielu lat.
  Czyli do lewicowego państwa prawa mają odległość 2 km.
  ” Każde wybory to krok na drodze do zwycięstwa lewicy w Polsce”
  2000 mb / 0,80 mb na krok = 2500 wyborów (10000 lat przed lewicą.).

 2. Avatar
  Tutejszym :

  Serdecznie przepraszam za błędy, powinno być:
  Lewica słusznie zauważyła: ”Nasz kalendarz przywrócenia państwa prawa obliczony jest na lata”.
  Chcą przywrócić swoje lewicowe państwo prawa w ciągu wielu lat.
  Czyli do lewicowego państwa prawa mają odległość 2 km.
  ” Każde wybory to krok na drodze do zwycięstwa lewicy w Polsce”
  2000 m.b. / 0,80 m.b. na krok = 2500 wyborów (10000 lat przed lewicą.).