O tym kto będzie kandydatem na prezydenta stolicy z ramienia parlamentarnego ruchu poinformował na konferencji prasowej jego lider Paweł Kukiz.

Zgodnie z zapowiedziami to lider ruchu ogłosił najważniejszy ruch personalny w tegorocznych wyborach samorządowych. Paweł Kukiz wystąpił na konferencji prasowej wraz z innym ważnym politykiem swojego ruchu Stanisławem Tyszką, który w medialnych spekulacjach także był przedstawiany jako możliwy kandydat na prezydenta Warszawy. Lider ruchu ogłosił jednak, że w wyścigu do stołecznego ratuszu wystartuje inny znany poseł Kukiz ’15 Marek Jakubiak.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

W czasie konferencji zorganizowanej pod siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej Jakubiak reklamował swoją kandydaturę – „Mam nadzieję, że moje doświadczenie dotyczące przedsiębiorczości, zarządzania, moje doświadczenie związane z pracą z ludźmi, zaowocuje tym, że Warszawa pójdzie o parę kroków do przodu, a nie dalej będzie się zadłużała” – cytuje portal wPolityce. Poseł Kukiz ’15 podkreślił, że startuje „żeby wygrać”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jakubiak podkreśla, że jest warszawiakiem z urodzenia. 59-letni poseł karierę polityczną rozpoczął dopiero w 2015 roku kiedy to został posłem na Sejm. Jest absolwentem policealnego studium zawodowego ze specjalizacją organizacja pracy kulturalno-oświatowej oraz szkoły chorążych na wydziale lotnictwa ze specjalizacją eksploatacja samolotu. Twórca i prezes zarządu Browarów Regionalnych Jakubiak Sp. z o.o.

wpolityce.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz