Poseł Kukiz ’15 Marek Jakubiak zapowiedział, że jest gotowy wystartować w wyborach na prezydenta stolicy, ale czeka na decyzję lidera ruchu.

Poseł Jakubiak wystąpił w programie telewizji wp.pl. Dziennikarz zapytał polityka o to czy będzie kandydatem ruchu Kukiz ’15 w wyborach na prezydenta stolicy, które odbędą się już 21 października i 4 listopada. Jakubiak wyrażał gotowość do startu – „jestem gotowy, jestem warszawiakiem, to jest moje miasto. Nie mam innych wspomnień, jak tylko związanych ze stolicą”. Z jego słów wynika, że decyzja tej sprawie nie została jeszcze podjęta, a podejmie ją sam Paweł Kukiz.

„Mamy trudną sytuację, która polega na tym, że faktycznie w tym tygodniu zostanie ogłoszony nasz kandydat na prezydenta Warszawy. Powiadomi o tym jednak Paweł Kukiz, a nie Marek Jakubiak, Stanisław Tyszka czy ktokolwiek inny. Musimy poczekać do tego momentu” – zadeklarował Jakubiak. Jednocześnie twierdził, że poprze każdego kandydata, które wysunie lider – „Sytuacja jest ciekawa, ale cieszę się, że nie jest nerwowa. Jeżeli Stanisław Tyszka zostanie kandydatem, będzie miał moje pełne poparcie. Jeśli ja nim zostanę, to liczę na podobny, symetryczny odzew z jego strony”

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jakubiak skomentował także kampanię wyborczą kandydatów Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej na włodarza stolicy – „W myśleniu o Warszawie nie ma warszawiaków. Cieszę się, że Patryk Jaki zaczyna to zauważać. Dla Trzaskowskiego bardziej istotne jest to, kim on ma być w Warszawie, a nie to, co Warszawa w jego nastawieniu ma robić. Cała reszta kandydatów jest istotna z demokratycznego punktu widzenia, ale nie jest w stanie nic zrobić dla stolicy”.

wpolityce.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz