Najnowszy sondaż pracowni Kantar Public pokazuje wyraźne osłabienie ruchu Kukiz ’15. Paweł Kukiz może nie znaleźć się w przyszłej kadencji Sejmu.

Sondaż Kantar Public potwierdza też stratę partii rządzącej. Chęć głosowania na Prawo i Sprawiedliwość wyraziło 36% respondentów zdecydowanych na uczestnictwo w wyborach. Odległą drugą pozycję zajęła Platforma Obywatelska z poparciem 22% pytanych. Wynik ten potwierdza jedna pozycję PO jako zdecydowanie pierwszorzędnej siły opozycyjnej.

Kolejna partia w sondażu Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyskał już tylko 6% poparcia. Ruch Kukiz ’15 wybrało 5% respondentów. To najsłabszy wynik ruchu Pawła Kukiza od początku jego notowań w sondażach. Jednak jeszcze bardziej osłabła Nowoczesna. Pod odejściu trójki czołowych posłów, z założycielem partii Ryszardem Petru na czele, liberalna partia z poparciem 4% respondentów znalazła się pod progiem wyborczym.

Poparcie dla PiS pozostaję niezmienne od poprzedniego sondażu. Wszystkie pozostałe partie odnotowały stratę 1 punktu procentowego, poza Razem i PSL, który zyskały jeden p.p.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Taki sam wynik uzyskała jeszcze jedna partia obecnie znajdująca się w parlamencie – Polskie Stronnictwo Ludowe. Natomiast skrajnie lewicowe Razem oraz konserwatywno-liberalna Wolność otrzymały w sondażu po 2% poparcia. Az 19% spośród wszystkich chętnych do udziału w wyborach nie potrafiło wskazać, którą partię by poparło.

Czytaj także: Nowoczesna traci czterech posłów

fakt.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. UczSieHistorii
    UczSieHistorii :

    Złodzieje z PO dobrze się trzymają, poparcie cały czas takie samo jak podczas ostatnich wyborów, a od tego momentu zdążyli już zrobić z siebie targowicę czy też pokazać jak bezczelnie okradali nasz naród pomnażając przy tym kapitał obcych narodów, widać ludzie są ciemni albo ten sondaż nie ma nic wspólnego z rzeczywistością gdyby był to normalny kraj to PO by nawet nie przekroczyło progu wyborczego.