“Rzeczpospolita” opublikowała w czwartek wyniki sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych, który potwierdza dominację partii rządzącej na scenie politycznej.

W nowym sondażu IBRiS Prawo i Sprawiedliwość otrzymało poparcie 37% respondentów, co oznacza wzrost o 3% w porównaniu do poprzedniego sondażu. Czołowa partia opozycji, Platforma Obywatelska uplasowała się daleko w tyle. Poparło ją 21%, co oznacza spadek o 2%. Trzecią siłą została Nowoczesna z 9% poparcia. To wzrost o 2 procent. Dopiero za partiami liberalnymi znalazł się ruch Kukiz ’15, na którego chciało głosować 8%, czyli tyle samo co w poprzednim sondażu.

Do Sejmu dostałby się także, obecnie znajdujący się poza parlamentem, Sojusz Lewicy Demokratycznej. Opowiedziało się za nim 7% badanych. Natomiast wejścia nie może być pewne Polskie Stronnictwo Ludowe z 5% poparcia. Obie te partie utrzymały swoje poparcie z poprzedniego sondażu.

IBRiS przeprowadził sondaż w dniach 18-19 lipca na grupie 1100 respondentów. Podobne wyniki przyniósł opublikowany dziś sondaż przeprowadzony przez Kantar Public.

 

wpolityce.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply