„Fakt”: Struktury PiS nie godzą się na odejście Szydło

Według dziennika „Fakt” wśród posłów i w strukturach Prawa i Sprawiedliwości narasta sprzeciw wobec planu pozbawienia Beaty Szydło funkcji premiera.

Dziennik powołując się na swoich anonimowych rozmówców w ramach partii rządzącej twierdzi, że prezes PiS Jarosław Kaczyński w istocie dąży do zmiany na stanowisku premiera. „Fakt” pisze jednak o narastaniu silnego sprzeciwu w partii wobec takiego planu jej lidera.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1883 PLN    (8.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Więcej jest przeciwników Morawieckiego niż zwolenników Szydło” – dziennik opisuje sytuację w PiS. Wewnątrzpartyjni opozycjoniści szczególnie kontestują kandydaturę Mateusza Morawieckiego na nowego szefa rządu. „Fakt” wymienia wśród przewodzących działaniom na rzecz utrzymania obecnej premier, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro oraz wpływowego ministra koordynującego działalność służb specjalnych, Mariusza Kamińskiego. Według cytowanego „ważnego polityka PiS” mogli oni zebrać „kwity” przeciw Morawieckiemu.  Jeśli tak się stało, wszystkie argumenty przeciw ministrowi rozwoju zostaną wysunięte w czwartek. Na godzinę 18 zwołany jest Komitet Polityczny PiS. Komitet musi zaakceptować zmiany w rządzie.

Sprzymierzeńcem obecnej premier jest także minister obrony Antoni Macierewicz. Choć do tej pory miał on raczej chłodne relacje z Beatą Szydło, głęboka „rekonstrukcja” także jego może kosztować utratę stanowiska, Macierewicz dąży więc do jej ograniczenia. O tym, że „Fakt” może mieć rację, świadczą wczorajsze słowa obecnej premier na antenie telewizji Trwam. W czasie rozmowy w jej studiu, Beata Szydło chwaliła Antoniego Macierewicza – „Pan minister jest chyba najczęściej atakowanym ministrem w moim rządzie, bo też i robi największe i potrzebne zmiany i walczy z różnego rodzaju uwikłaniami, układami, które przez wiele lat w wojsku też i w armii tkwiły”.

Czytaj także: RMF FM: Morawiecki może zastąpić Szydło. „Tajemniczy wpis na Twitterze”

fakt.pl/dorzeczy.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz