Premier Szydło wygłosiła szereg prounijnych deklaracji podczas Forum Ekonomicznego Młodych Liderów w Nowym Sączu.

Premier Beata Szydło była wczoraj gościem XII Forum Ekonomicznego Młodych Liderów w Nowym Sączu, które odbywa się równolegle do Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jak podaje PAP, szefowa rządu opowiedziała się tam za rozszerzaniem Unii Europejskiej o kolejne państwa.

Im Unia Europejska bardziej otworzy się na nowe państwa, na państwa które chcą włączyć się do wspólnoty, czyli państwa bałkańskie i te za naszą wschodnią granicą, tym będzie bezpieczniej, a Europa będzie bardziej dopełniona – mówiła Beata Szydło.

Także w innym miejscu swojego przemówienia szefowa rządu dała wyraz swoim prounijnym poglądom:

Unia Europejska jest potrzebna i wspólnota powinna się rozwijać i to jest punkt widzenia Polski. Powinniśmy otwierać się na nowe państwa. Unia powinna jak najwięcej państw absorbować i powinna łączyć – stwierdziła premier. Przyznając, że w UE jest kryzys wartości i brak koncepcji, jak ma ona funkcjonować powiedziała jednocześnie, że „nie ma nikogo w naszej części Europy, kto próbowałby podważać zasadność istnienia i funkcjonowania Unii Europejskiej”.

W swoich słowach Beata Szydło przeciwstawiała kraje „starej Unii”, które próbują narzucić swoje warunki krajom członkowskim, państwom nowo przyjętym. „Jednak ci nowi okazali się pojętnymi uczniami i okazali się też bardzo zdolni i bardzo zaradni, bo jeżeli spojrzeć na Unię Europejską, to dzisiaj najszybciej rozwijającym się regionem jest właśnie Europa środkowo-Wschodnia. Jeżeli dołożymy też do tego, że jest tutaj bezpieczniej, niż w Europie Zachodniej, to okazuje się że jesteśmy wzorem” – uważa polska premier.

Szydło podkreśliła konieczność tworzenia w Europie warunków, dzięki którym młodzi ludzie będą mogli realizować swoje marzenia i plany. Opowiedziała się za odwróceniem trendu emigracji młodych ludzi z Polski. „Chcielibyśmy, żeby było inaczej, żeby do nas przyjeżdżano, u nas studiowano, żeby nasze uniwersytety były tak samo atrakcyjne i dawały taki sam poziom wykształcenia, jak te w części Zachodniej Europy” – mówiła.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: UE ostatecznie ratyfikowała umowę stowarzyszeniową z Ukrainą

Kresy.pl / PAP

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    bob :

    Same Bałkany jak by weszła i Serbia i Bośnia i Hercegowina i stajemy się płatnikiem netto o Ukrainie nawet nie mówię wtedy raz że dużo dopłacamy dwa tracimy swoją przewagę konkurencyjną dla inwestycji całkiem bo tylko na taniej sile roboczej się ona opiera ale brożka pierdoli co jej każą