Europoseł PiS Ryszard Czarnecki otwarcie przyznał, że Polska lobbuje za interesami ukraińskimi nie stawiając Kijowowi żadnych warunków.

„Realnie Polska wciąż jest największym adwokatem i ambasadorem Ukrainyna arenie międzynarodowej. Nie stawia żadnych warunków wstępnych, gdyż dla Polski Ukraina ma charakter strategiczny, natomiast Niemcy czy Francja traktują ja jako piłeczkę w swojej grze z Rosją”– pisze Czarnecki.

Dla polityka PiS-u budowanie tożsamości narodowej przez post-majdanową Ukrainę na kulcie UPA jest „dziwaczne”:

„Nie ma co ukrywać, że w porównaniu z wcześniejszym entuzjazmem nasz obecny stosunek do tego, co się dzieje na Ukrainie jest bardziej sceptyczny. Sporo w tym winy strony ukraińskiej, która pozwalała sobie na dziwaczne demonstracje, takie jak uchwała de facto gloryfikująca UPA, w dodatku przegłosowana w dniu przyjazdu ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego”– uważa polityk.

Czarnecki zarzuca też poprzednikowi Andrzeja Dudy na stanowisku prezydenta, że utrzymywał relacje z legalnie wybranym prezydentem Ukrainy, na którego zaprzysiężeniu był m.in. Lech Kaczyński:

„W tej chwili władze na Ukrainie dzierżą ludzie Majdanu (nawet jeśli Majdan jest podzielony). I oni nigdy nie zapomnieli, że poprzedni prezydent Bronisław Komorowski 29 razy spotykał się z Wiktorem Janukowyczem. Odliczając wakacje, spotkania odbywały się średnio co miesiąc. Było to odbierane nie tyle jako wspieranie Ukrainy jako takiej, co raczej jako osobiste bardzo przyjazne relacje Janukowycz-Komorowski”– twierdzi polityk PiS.

fronda.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  kp :

  Pan Czarnecki taką deklaracją o bezwarunkowym poparciu Ukrainy tworzy nową koncepcję uprawiania polityki. Nikt na świecie takiej polityki nie prowadzi. Co więcej nikt nie prowadzi polityki popierającej państwo, w którym są jawne tendencje przeciwko państwu, które je wspiera (kult UPA na Ukrainie versus – Polska). Nie trzeba dodawać, co należy myśleć o tej nowej koncepcji realizowania polityki

  • Avatar
   krok :

   Nie mamy Polskich elit. PO, czy PIS, a już Petru, czy SLD to wydmuszki, które cały czas nam Polakom wmawiają ruską agenturę, a sami wypinają się każdemu, kto ma akurat rozporek odpięty. Nasze tzw elity jeżdżą tylko po to na Ukrainę, by dać im pieniądze, dzieje się tak za każdym razem, bez żadnych warunków, ani terminu spłaty. Polak głupi, że nawet się nie upomni, bo ich rząd okradł.

 2. Avatar
  leo69 :

  Dno dna i niesamowita podłość i arogancja . Ale zero zdziwienia, przecież główny cadyk ch.j na kaczych łapach – Jarosław jeździł na Majdan – i ryczał razem z banderowską tłuszczą pod flagami OUN-UPA i portretem Bandery, banderowskie zawołania. W swoim zaślepieniu i nienawiści do Rosjii PiS łączy się na grobach naszych wymordowanych rodaków z kresów , w miłosnym uścisku z banderowską ukrainą. Oby nie było tak , jak u modliszek – że po akcie partnerka pożera samca. Przecież ukraińcy odpłacili polakom ludobójstwem za to że żyli spokojnie i bez nędzy, w czasie gdy na sowieckiej ukrainie umierały miliony z głodu. Żal, tylko kresowiaków którzy prawdopodobnie w większości głosowali na PiS . Ale można było oddać głos na inne ugrupowania , nie biorące udziału w zdradzie tzw. okrągłego stołu. O.Rydzyk już przejrzał na oczy . Pora na resztę społeczeństwa.

 3. Avatar
  scorpio :

  banderowskie wladze Upadliny sa bezwarunkowo popierane przez obecne wladze PIS i prezydenta. To jakas paranoja!!!! Wieksze szambo w polityce zagranicznej anizeli za czasow PO-PSL. Poacy kogo wy wybraliscie??? Przedtem byli pacholki i wasale EU a teraz USreala i zydo komuny. Q..rwa czy narod kompletnie zidiocial???

 4. Avatar
  mazowszanin :

  Ze słów Czarneckiego odczytuję, że u naszych elit okres zachwytu Majdanem minął i teraz poparcie nie jest ideowe (na zasadzie „za wolność waszą i naszą”) a instrumentalne – Polsce, z uwagi na jawnie banderowski charakter upainy, zależy jedynie na trzymaniu pulsu na aorcie wydarzeń na Ukrainie. UE jest bardziej zdystansowana i jeszcze mniej wspiera, a jeszcze silniej rozgrywa. Ukraińskie elity są głupie, bo nie potrafią wyobrazić sobie innej wizji państwa niż banderland (jak by nie było do czego innego odwołać się), a to nie daje im sympatii nigdzie – ani u sąsiadów, ani w Unii. Chyba tylko Kanada jeszcze ich nieco mocniej wspiera poprzez działania tamtejszej diaspory opartej na zstępnych żołnierzy kolaboracyjnych uratowanych de facto od rzezi z rąk sowieckich przez Andersa https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Ukrai%C5%84skie_formacje_kolaboranckie_w_s%C5%82u%C5%BCbie_Niemiec_hitlerowskich

 5. upadlina
  upadlina :

  Pamiętajmy o jednym! Niekoniecznie Polacy wybierają sobie te władze! Pamiętajmy, ze sondaże i wybory są fałszowane! Czy ktoś z was wierzy, że petru i jego partyjka naprawdę mają poparcie 30%?????!!!!! Okupant nigdy nie odda władzy dobrowolnie!! Będzie robił wszystko, aby przy niej pozostać! A fałszowanie wyborów to żaden dla niego problem!!

 6. Avatar
  patriota :

  Wybaczcie Forumowicze, lecz ja się cieszę. Cieszę się, że imitacja mężczyzny czarnecki rozwiał wszystkie moje wątpliwości, nadzieje i otwarcie powiedział, czego możemy oczekiwać. Jestem przeciwnikiem pisiorów, ale miałem nadzieję, że będą prowadzili biegunowo odległą politykę niż po. Teraz przynajmniej jestem pewien czego mogę oczekiwać od tej nawiedzonej hołoty.