Policja zatrzymała sprawców dewastacji drzwi kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu.

Sieradzcy policjanci zatrzymali wandali, którzy wybili szyby w drzwiach i gablocie kościoła na Osiedlu Jaworowe w Sieradzu – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi w niedzielę. Zarzuty uszkodzenia mienia usłyszeli dwaj sieradzanie w wieku 18 i 20 lat. Swoje chuligańskie zachowanie tłumaczyli wypitym wcześniej alkoholem. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że 11 kwietnia 2021 roku po godz. 7.00 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie o wybiciu  szyb w drzwiach  kościoła na Osiedlu Jaworowe w Sieradzu. Na miejsce skierowana została grupa dochodzeniowo – śledcza oraz technik kryminalistyki. Okazało się, że w trzech skrzydłach drzwi stłuczonych zostało 14 szyb. Wybita została także szyba w gablocie informacyjnej.

Zobacz także: Warszawa: Dewastacja zabytkowego kościoła na Woli. Policja szuka wandali [+VIDEO]

Łączna wartość uszkodzeń oszacowana została na około 700 złotych. Pracujący na miejscu policjanci wykonali oględziny oraz  zabezpieczyli ślady związane z  dewastacją.

Funkcjonariusze wpadli na trop dwóch  mieszkańców Sieradza w wieku 18 i 20 lat, którzy mogli mieć związek z tym zdarzeniem. 16 kwietnia 2021 roku w godzinach południowych, pod ustalonymi wcześniej adresami policjanci zastali typowanych mężczyzn. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się.  Okazało się, że  byli to sprawcy wybicia szyb.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia. W czasie przesłuchania przyznali się, że uderzając pięściami, wybili szyby w kościelnych drzwiach i gablocie. Potwierdziły to również posiadane przez nich skaleczenia na dłoniach. Swoje chuligańskie zachowanie tłumaczyli wypitym wcześniej alkoholem. Mężczyźni nie byli notowani przez policję. Za dokonane przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Liderka Strajku Kobiet o niszczeniu kościołów: „Nie mam żalu, że tak się stało. To musiało się stać

lodzka.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply