Policja zatrzymała w poniedziałek uczestników 365. Łowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Do zdarzenia doszło w okolicach Słupi w powiecie skierniewickim. Policja uznała pielgrzymkę za nielegalne zgromadzenie. Pielgrzymka została rozwiązana.

Portal “Łowicz24.eu” poinformował w poniedziałek, że w powiecie skierniewickim, w okolicach Słupi, policja zatrzymała pątników 365. Łowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.Powodem było uznanie jej za nielegalne zgromadzenie. Pielgrzymka została rozwiązana.

Uczestnicy pielgrzymki zostali wylegitymowani. Część wróciła do domu autami. Niektórzy zadeklarowali, że będą kontynuować pielgrzymowanie na Jasną Górę. We wtorek pochód został jednak oficjalnie rozwiązany.

“Wszyscy wiemy, że czas jest trudny, ale w tych najtrudniejszych czasach Polacy zawsze pielgrzymowali do sanktuariów. Wszędzie tam szukali pomocy. I teraz zatrzymać pielgrzymkę na Jasną Górę, kiedy nikomu się żadne zło nie dzieje?: – skomentował sprawę cytowany przez portal ksiądz Wiesław Frelek, przewodnik pielgrzymki.

“Może jest nas troszkę więcej, ale myślę, że lekarze leczą, służby mundurowe strzegą, a chrześcijanie muszą się modlić. To jest podstawa. Wtedy wszyscy stawimy czoła temu co jest zagrożeniem, które niewątpliwie stało się i naszym udziałem” – dodał.

Łowiecka Piesza Pielgrzymka należy do najstarszych w Polsce. Odbywa się nieprzerwanie od 1656 roku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

“W godzinach popołudniowych Komenda Miejska Policji w Skierniewicach otrzymała zgłoszenia o nielegalnym zgromadzeniu osób, co w obecnej sytuacji jest niezgodne z prawem” – poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji Justyna Florczak Mikina cytowana przez “Info Skierniewice”.

“Policjanci poinformowali uczestników pielgrzymki, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarno – epidemiologicznymi nie może ona odbywać  się w takiej formule” – dodała Justyna Florczak Mikina.

Cześć uczestników usiłowała kontynuować pochód. Był on jednak stale monitorowany przez policje, w związku z czym we wtorek organizatorzy oficjalnie rozwiązali pielgrzymkę.

Zobacz także: Do kościoła na Żywiecczyźnie weszła policja. Za dużo osób na mszy świętej

lowicz24.eu / infoskierniewice.pl / kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply