Policjanci z grajewskiej drogówki zatrzymali pod Szczuczynem samochód BMW na francuskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą siedział 27-letni Francuz. Autem podróżowało dodatkowo 4 mężczyzn, którzy nielegalnie przekroczyli granicę.

W miniony poniedziałek około 20 policjanci z grajewskiej drogówki zatrzymali do kontroli BMW na francuskich tablicach rejestracyjnych. Za kierownicą bmw siedział 27-letni mieszkaniec Francji. W trakcie przeprowadzonej kontroli okazało się, że w aucie znajduje się jeszcze 4 obywateli Sri Lanki. Mężczyźni byli wycieńczeni, głodni i spragnieni.

Okazało się, że wszyscy nielegalnie przekroczyli granicę. Mundurowi podali im wodę do picia, a po przewiezieniu do budynku komendy zapewnili również ciepły posiłek. Na szczęście żaden z pasażerów nie potrzebował pomocy medycznej i mężczyźni ostatecznie zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej. Kierowca decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. 27-latek odpowie za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6703.39 PLN    (30.46%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W środę około południa, na jednej z ulic w mieście Sejny, policjanci z warszawskiego oddziału prewencji wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali do kontroli drogowej citroena. Za kierownicą siedział 40-letni obywatel Ukrainy. Okazało się, że w aucie przewoził 4 obywateli Syrii, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a jego auto na parking dowodów rzeczowych. Sejneńska prokuratura po przesłuchaniu obywatela Ukrainy wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. W czwartek sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Wcześniej informowaliśmy, że Straż Graniczna zatrzymała w piątek 7 cudzoziemców za pomocnictwo przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani to obywatele Gruzji i Rosji.

„Wczoraj granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 206 osób. Próbom tym zapobieżono. Za pomocnictwo funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 7 cudzoziemców: 6 obywateli Gruzji i obywatela Rosji” – poinformowała Straż Graniczna w sobotnim komunikacie.

Jak informowaliśmy, w czwartek w ośrodku dla imigrantów w Wędrzynie w województwie lubuskim doszło do zamieszek, które w mediach określono mianem „buntu”. Według informatora portalu wPolityce.pl, kilkuset imigrantów próbowało sforsować bariery, w tym ogrodzenie, i uciec ze strzeżonego ośrodka. Znajduje się on niedaleko granicy z Niemcami. Wieczorem policja i Straż Graniczna poinformowały, że sytuacja została opanowana. Agresywni mężczyźni zdemolowali pokoje, próbowali sforsować ogrodzenie. Twierdzili, że chcą dostać się do Niemiec.

W piątek polskie służby oficjalnie opublikowały fragmenty nagrań, przedstawiających zdarzenia w Wędrzynie. Pierwsze zamieściła Straż Graniczna.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz