W ubiegłym roku w Polsce i za granicą zawarto co najmniej 15,3 tys. małżeństw polsko-cudzoziemskich – wynika z danych GUS. Polki wybierają męża z zagranicy częściej, niż Polacy żony.

W Polsce takich ślubów zawarto w tym czasie ponad 4 tysiące. Najczęściej to Polki wychodzą za mężczyzn-cudzoziemców – w 2014 roku dotyczyło to niemal 3 tys. kobiet. Zdecydowanie najwięcej z nich wyszło za Anglików (603). Często mężami Polek stają się także Niemcy (342), a także Włosi (211).

Polacy żenią się z kobietami z zagranicy znacznie rzadziej – w 2014 roku takich przypadków było ponad tysiąc, czyli podobnie, jak w poprzednich latach. W tym przypadku zdecydowanie dominują kobiety zza wschodniej granicy, szczególnie Ukrainki (505).Ponadto Polacy wybierali również Rosjanki (140) i Białorusinki (118).

Dziennik Gazeta Prawna / TVP.info / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. kojoto
    kojoto :

    Ciekawe co na to genderowcy. To pokazuje, ze jak swiat swiatem, na kobiety zawsze dzialaly i dzialaja feromony wydzielane z banknotów, szczególnie wyzszych nominalów. Dla wielu kazdy sposób na wyrwanie sie z biedy jest dobry. Biorac pod uwage spadek zawartych malzenstw w Polsce (w tej chwili to jest znacznie ponizej 200 000 rocznie), to wydaje sie byc calkiem wysoki odsetek.