Doradca kancelarii prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak w opublikowanym w sobotę wywiadzie informował, że Polska i Ukraina będą partnerami do końca wojny, po jej zakończeniu będą ze sobą rywalizować.

W wywiadzie na kanale FREEDOM:OPINIE Mychajło Podolak, doradca kancelarii prezydenta Ukrainy został zapytany o poziom relacji między Polską i Ukrainą.

“Nie widzę żadnych problemów. Dla mnie relacje ukraińsko-polskie są dziś na najwyższym poziomie” – mówił Podolak. “Zarówno my jak i nasi polscy partnerzy rozumiemy, że dopóki Rosja nie przegra nie będzie wolności ani bezpieczeństwa dla Europy”.

Doradca prezydenta Ukrainy nazwał Polskę bazą, z której na Ukrainę wysyłane jest zaopatrzenie. Zauważył, że Polska posiada własne interesy, które między innymi obejmują rolnictwo. Przekonywał, że spór dotyczący wwozu zboża do Polski nie będzie przyczyną zerwania relacji.

Dodał, że po wojnie oba kraje będą konkurować o rynki i klientów.

„Polska jest obecnie naszym najbliższym partnerem i przyjacielem. I generalnie tak pozostanie do końca wojny. Po jej zakończeniu oczywiście będziemy mieć stosunki konkurencyjne, oczywiście będziemy rywalizować o różne rynki, konsumenci itd. I, oczywiście, będziemy wyraźnie zajmować stanowiska proukraińskie, bronić tych interesów, zaciekle ich bronić”.

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply