Na mającą się odbyć 14 kwietnia konferencję „Rosja – Polska kluczowe momenty w historii” organizatorzy zapowiadają „sensacyjne” informacje o zbrodni katyńskiej.

Konferencja ma mieć miesjce w filii Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Transportu Kolejowego. Podczas jej trwania rosyjscy badacze mają opublikować nazwiska Niemców, mających rzekomo kierować egzekucją polskich oficerów w Katyniu.

CZYTAJ TAKŻE:
Rosja fałszowała prawdę o Katyniu
„Katyń 1940 r. Pamiętamy! Śmierć wrogom ojczyzny” na radzieckim pomniku. Rosja chce przeprosin [+FOTO]

Znany z zaprzeczania odpowiedzialności Związku Radziecki za mord w Katyniu rosyjski publicysta Siergij Strygin dodatkowo zapowierdział poruszenie kwestii odpowiedzialności Ukraińców za zbrodnię: Podczas konferencji w Smoleńsku 14 kwietnia poruszony ma też zostać tak zwany wątek ukraiński. W rozstrzeliwaniu polskich oficerów brali udział Ukraińcy. Niemcy specjalnie ich zaangażowali, żeby wbić klin, nie tylko pomiędzy Polaków i Rosjan, ale także Ukraińców. Etniczni Ukraińcy brali udział w zamordowaniu części polskich oficerów. Oni naciskali na spust.

Organizatorzy ogłosili, że wysłali zaproszenia na na konferencję dla przedstawicieli Polonii, oraz do polskiego konsula w Smoleńsku.

kresy.pl / wp.pl

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jazmig
    jazmig :

    Rosja oficjalnie przyznała, że tę zbrodnię dokonali sowieci. Jelcyn i Putin udostępnili dokumenty związane z tą zbrodnią, przeprosili oficjalnie, przeprosiła również Duma, czyli rosyjski parlament. Nie rozumiem, po co bijecie pianę nt. jakiegoś sowieckiego przygłupa. Odwracacie uwagę od Ukrainy, której oficjalne władze zaprzeczają banderowskim zbrodniom i gloryfikują zbrodniarzy banderowskich.