Kandydatem Platformy na premiera będzie Grzegorz Schetyna.

Formalnie wniosek zostanie złożony w przyszłym tygodniu. Jak zapowiedział poseł PO Sławomir Neuman, wcześniej zostanie on podany konsultacjom z innymi klubami opozycyjnymi. Poseł stwierdza jednocześnie, że Grzegorz Schetyna nie ma obecnie szans aby objąć władzę, jednak będzie to dobra okazja do poważnej i merytorczynej debaty nad stanem Polski.Do pomysłu PO odnieśli się już posłowie innych partii. Wicemarszałek z ramienia Kukiz’15 Stanisław Tyszka skrytykował pomysł stwierdzając: Pamiętają państwo „premiera z tableta”, premiera technicznego prof. Glińskiego, kandydata PiS. W tym momencie mamy analogiczną ustawką PR-ową Platformy Obywatelskiej. Kukiz’15 odrzuca tego typu politykę, politykę polegającą na tym, że zajmuje się Polaków sprawami, które nie mają dla nich żadnego znaczenia.Wicemarszałek stwierdził, że klub Kukiz’15 najprawdopodobniej wstrzyma się od głosu.

CZYTAJ TAKŻE:
PO zapowiedziało wniosek o wotum nieufności dla rządu w przyszłym tygodniu

Stanowiska nie ma jeszcze Nowoczesna, która rozważy możliwość poparcia wniosku o wotum nieufności. Posłanka Lubnauer stwierdziła: Nie mam żadnych wątpliwości, że stroną, która zaognia konflikty wewnątrz w Polsce jest Prawo i Sprawiedliwość. To ono kopie doły między Polakami, to ono powoduje, że często Polacy nie mogą usiąść ze sobą do stołu.Ale z drugiej strony musimy taką decyzję podjąć klubowo, bo rzeczywiście formuła, którą proponuje Platforma Obywatelska, jest w sumie nie do przyjęcia. Takie działanie, ten sposób rozmowy, podawania informacji, dzieli, a nie łączy opozycję.

kresy.pl / onet.pl / tvn24.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz