PKP: Wprowadzone zostały specjalne zasady zwrotu biletów w związku z koronawirusem

Kolej wprowadza specjalnie zasady zwrotu biletów, oraz wytyczne dla pracowników, zwłaszcza dla personelu mającego bezpośredni kontakt z pasażerami na dworcach i w pociągach – poinformowała w sobotę grupa PKP.

Jak informuje Państwowa Agencja Prasowa (PAP), w komunikacie zaznaczono, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego od niedzieli 15 marca (w nocy z 14 na 15 marca br.) wszystkie międzynarodowe połączenia kolejowe zostaną zawieszone. Do odwołania nie będą kursowały pociągi w relacjach międzynarodowych.

Zobacz także: WHO: Europa stała się epicentrum koronawirusa

Poinformowano, że Grupa PKP współpracuje w zakresie profilaktyki zakażań koronawirusem SARS-CoV-2.

„Na kolei wprowadzono specjalnie wytyczne dla pracowników, w szczególności dla personelu mającego bezpośredni kontakt z pasażerami na dworcach i w pociągach” – stwierdzono w komunikacie.

Podkreślono także, że grupa zamierza rozpowszechniać informacje dotyczące konieczności przestrzegania specjalnych zasad higieny przez pasażerów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

PAP informuje, że przewoźnicy wprowadzili specjalne zasady zwrotu biletów, w związku ze stanem zagrożenia. Na stronach internetowych poszczególnych przewoźników można znaleźć szczegółowe informacje w tym zakresie.

Podkreślono także, że w spółkach grupy PKP, które odpowiadają za ruch pociągów, utrzymanie infrastruktury kolejowej i dworców oraz za obsługę połączeń pasażerskich, obowiązują specjalne wytyczne. Dotyczą one zasad postępowania w przypadku sytuacji kryzysowych oraz zagrożeń. Wytyczne określają także zasady postępowania w przypadku zagrożeń epidemiologicznych.

Zaznaczono, że opracowane zostały specjalne wytyczne dotyczące postępowania w przypadkach podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wydane zostały specjalne wytyczne dla administratorów dworców. Mają oni w miarę możliwości wytypować w obiektach miejsca, w których do czasu przybycia służb medycznych, mogłyby przebywać osoby z podejrzeniem zakażenia koronowirusem. Według informacji podanych przez PAP, aktualnie znajdują się one w 50 polskich dworcach.

Główny Inspektorat Sanitarny, Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia przygotowały specjalne wytyczne, z którymi warto się zapoznać przed podróżą pociągiem.

Zobacz także: Sekretarz stanu w MSWiA nie wyklucza przełożenia wyborów

pap / wnp.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz