PKP: Wprowadzone zostały specjalne zasady zwrotu biletów w związku z koronawirusem

Kolej wprowadza specjalnie zasady zwrotu biletów, oraz wytyczne dla pracowników, zwłaszcza dla personelu mającego bezpośredni kontakt z pasażerami na dworcach i w pociągach – poinformowała w sobotę grupa PKP.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP), w komunikacie zaznaczono, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego od niedzieli 15 marca (w nocy z 14 na 15 marca br.) wszystkie międzynarodowe połączenia kolejowe zostaną zawieszone. Do odwołania nie będą kursowały pociągi w relacjach międzynarodowych.

Zobacz także: WHO: Europa stała się epicentrum koronawirusa

Poinformowano, że Grupa PKP współpracuje w zakresie profilaktyki zakażań koronawirusem SARS-CoV-2.

“Na kolei wprowadzono specjalnie wytyczne dla pracowników, w szczególności dla personelu mającego bezpośredni kontakt z pasażerami na dworcach i w pociągach” – stwierdzono w komunikacie.

Podkreślono także, że grupa zamierza rozpowszechniać informacje dotyczące konieczności przestrzegania specjalnych zasad higieny przez pasażerów.

PAP informuje, że przewoźnicy wprowadzili specjalne zasady zwrotu biletów, w związku ze stanem zagrożenia. Na stronach internetowych poszczególnych przewoźników można znaleźć szczegółowe informacje w tym zakresie.

Podkreślono także, że w spółkach grupy PKP, które odpowiadają za ruch pociągów, utrzymanie infrastruktury kolejowej i dworców oraz za obsługę połączeń pasażerskich, obowiązują specjalne wytyczne. Dotyczą one zasad postępowania w przypadku sytuacji kryzysowych oraz zagrożeń. Wytyczne określają także zasady postępowania w przypadku zagrożeń epidemiologicznych.

Zaznaczono, że opracowane zostały specjalne wytyczne dotyczące postępowania w przypadkach podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wydane zostały specjalne wytyczne dla administratorów dworców. Mają oni w miarę możliwości wytypować w obiektach miejsca, w których do czasu przybycia służb medycznych, mogłyby przebywać osoby z podejrzeniem zakażenia koronowirusem. Według informacji podanych przez PAP, aktualnie znajdują się one w 50 polskich dworcach.

Główny Inspektorat Sanitarny, Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia przygotowały specjalne wytyczne, z którymi warto się zapoznać przed podróżą pociągiem.

Zobacz także: Sekretarz stanu w MSWiA nie wyklucza przełożenia wyborów

pap / wnp.pl / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply