Przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Stanisław Piotrowicz zapewnił, że prace nad projektem „Zatrzymaj aborcję” „rozpoczną się bez zbędnej zwłoki”.

W ubiegłym tygodniu w głosowaniu posłowie zdecydowali o skierowaniu propozycji przygotowanej przez Komitet Obywatelski #ZatrzymajAborcję do dalszych prac w Sejmie. Projekt ten zakłada zakaz zabijania chorych dzieci poczętych. Za odrzuceniem projektu głosowało 134 posłów, przede wszystkim z PO (z wyjątkiem trzech posłów, którzy zagłosowali przeciw – Marek Biernacki, Joanna Fabisiak i Jacek Tomczak; nie głosowało 26 posłów Platformy) i Nowoczesnej. 277 było przeciw (w tym wszyscy posłowie PiS i zdecydowana większość Kukiz’15), a siedmiu wstrzymało się od głosu.

„Sądzę, że prace rozpoczną się bez zbędnej zwłoki. Mogę też zapewnić, że jeśli tylko projekt „Zatrzymaj aborcję” trafi do zaopiniowania do Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, to odbędzie się to w bardzo krótkim terminie” – powiedział poseł Piotrowicz.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Piotrowicz dodał, że PiS jest zdeterminowany, aby projekt rozpatrzyć jak najszybciej. W rozmowie z „Naszym Dziennikiem”, Piotrowicz był pytany o kwestię głosowania nad projektem liberalizującym prawo aborcyjne „Ratujmy kobiety”, gdzie dalsze prace nad nim zostały poparte przez 58 posłów PiS. Poseł wyjaśnił, że PiS obiecywał, że nie będzie lekceważyć projektów obywatelskich. „Przy czym rozpatrzenie sprawy wcale nie przesądza o wyniku i poparciu projektu. Dlatego posłowie z mojego klubu, którzy głosowali za dalszym procedowaniem tego projektu ustawy, ostatecznie opowiedzieliby się przeciwko temu projektowi” – zaznaczył Piotrowicz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 3 posłów PO wykluczonych z partii z powodu głosowania ws. projektu liberalizującego aborcję

Kresy.pl / Nasz Dziennik / wPolityce
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz