Na trzy miesiące do aresztu trafił Ukrainiec, który ulicami Zakopanego urządził sobie niebezpieczną, szaleńczą jazdę pod wpływem alkoholu. 26-latek miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policja poinformowała o sprawie we wtorkowym komunikacie. „W miniony czwartek tj. 18 maja br. tatrzańscy policjanci w rejonie skrzyżowania ul. Kościuszki i Aleje 3-maja w Zakopanem zauważyli czerwony samochód m-ki Renault Scenic na krakowskich numerach rejestracyjnych, który z nadmierną prędkością między pojazdami stojącymi w zatorze drogowym zmierzał w stronę ul. Zaruskiego. Przejeżdżając przez ul. Krupówki z nadmierną prędkością spowodował, że wielu pieszych musiało uciekać. Po chwili pojazd nawrócił, a sytuacja na Krupówkach powtórzyła się. Policjanci podjęli próbę zatrzymania kierującego” – czytamy. Kierowca nie zatrzymał się pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

„Po krótkim pościgu radiowóz zablokował drogę piratowi drogowemu tuż przed rondem, a kierowca i pasażer zostali zatrzymani. Dziwne zachowanie kierowcy sugerowało, że jest pod działaniem alkoholu lub narkotyków więc pobrano mu krew do dalszych badań. Dokonując sprawdzenia w ewidencji policyjnej okazało się, że 26-latek z Ukrainy nieposiadający stałego miejsca zamieszkania ma obowiązujący zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kierowca został zatrzymany, a pojazd odholowano” – podaje policja.

Obywatel Ukrainy został zatrzymany. Zakopiański sąd tymczasowo aresztował Ukraińca na trzy miesiące

Grozi mu do 5 lat więzienia.

Zobacz także: Pijany Ukrainiec spowodował wypadek, w którym ranna została 21-latka. Podczas zatrzymania zaatakował policjanta

W ubiegłym tygodniu tarnowska policja zatrzymała pijanego kierowcę z Ukrainy. Kierował cysterną wypełnioną olejem napędowym. Miał prawie 3 promile alkoholu.

Na początku maja pijany kierowca z Ukrainy doprowadził do śmiertelnego wypadku drogowego. W zdarzeniu zginęła 29-letnia pasażerka peugeota a 5-letnie dziecko z niegroźnymi obrażeniami zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala. Ukrainiec trafił do aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Pod koniec kwietnia policja zatrzymała 33-letniego obywatela Ukrainy, który na ul. Cystersów w Gdańsku groził bronią przypadkowo napotkanej osobie. W ciągu kilku minut od zgłoszenia policjanci zatrzymali sprawcę oraz zabezpieczyli pistolet pneumatyczny, który miał przy sobie. Miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych.

Pod koniec marca policjanci zatrzymali 40-letniego obywatela Ukrainy, który ukradł samochód zaparkowany przed jedną z posesji w gminie Brzesko. Uszkodzony, poszukiwany pojazd a w nim nietrzeźwego złodzieja odnaleziono na stacji benzynowej w Brzesku.

zakopane.policja.gov.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz