Pijany kierowca z Ukrainy doprowadził do śmiertelnego wypadku drogowego. W zdarzeniu zginęła 29-letnia pasażerka peugeota a 5-letnie dziecko z niegroźnymi obrażeniami zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala. Ukrainiec trafił do aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło 1 maja około godziny 18:00 na ulicy Mikołowskiej w Mysłowicach, tuż przy granicy z Katowicami. “Kierujący peugeotem 27-letni obywatel Ukrainy, jadąc ulicą Mikołowską w kierunku Katowickiego Giszowca, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków na jezdni, w wyniku czego zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Niestety, pomimo prowadzonej reanimacji, nie udało się uratować pasażerki- 29-letniej obywatelki Ukrainy. W wyniku zdarzenia niewielkie obrażenia odniosło również znajdujące się w pojeździe 5-letnie dziecko kobiety, które zostało przetransportowane do szpitala śmigłowcem” – poinformowała policja w środowym komunikacie.

Kierujący peugeotem mężczyzna miał w organizmie prawie 1,8 promila alkoholu. Droga przez kilka godzin była zablokowana. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku zostaną wyjaśnione w prowadzonym postępowaniu.

27-letni kierowca został zatrzymany i usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania wypadku drogowego, którego następstwem jest śmierć innej osoby. Grozi mu do 12 lat więzienia. W środę sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego 3-miesięcznego aresztu.

Zobacz także: Ukrainiec ukradł samochód i pijany w nim zasnął

W niedzielę gorzowscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę z Ukrainy, który jechał autem pomimo uszkodzonego przedniego koła. Wcześniej uderzył w dwa zaparkowane samochody. Miał w organizmie 2 promile alkoholu.

W ubiegłym tygodniu policja zatrzymała 33-letniego obywatela Ukrainy, który na ul. Cystersów w Gdańsku groził bronią przypadkowo napotkanej osobie. W ciągu kilku minut od zgłoszenia policjanci zatrzymali sprawcę oraz zabezpieczyli pistolet pneumatyczny, który miał przy sobie. Miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych.

W kwietniu policjanci zatrzymali 38-letniego obywatela Ukrainy, który na jednym z osiedli w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) potrącił samochodem dwie kobiety. Obie trafiły do szpitala z obrażeniami. Kierujący pojazdem miał ponad dwa promile alkoholu.

Zobacz także: Ukrainiec kierował busem po amfetaminie. W pojeździe znaleziono kilka porcji narkotyków

slaska.policja.gov.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. RAFALXJXJXJ
    RAFALXJXJXJ :

    Czyż nie powinni mu dać nagrodę za pomniejszenie ilości darmowych gęb do wykarmienia przez polską opiekę społeczną ? Darować mu winę ,przeprosić i wysłać w nagrodę na front wschodnio niech walczy za banderowską samostijną ukrainu zamiast rozbijać się z nudów po Polsce.