Pijany kierowca – obywatel Ukrainy – o mało nie doprowadził do zderzenia. Okazało się, że miał prawie dwa promile.

Policja poinformowała o sprawie w piątek. “30 września br., tuż przed godziną 20, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach zostali wezwani na interwencję, gdzie według zgłoszenia ujęto nietrzeźwego kierującego. Na miejscu funkcjonariusze komisariatu zastali zgłaszającego, którym okazał się emerytowany funkcjonariusz Policji” – podano w komunikacie.

Zgłaszający przekazał, że na jednym ze skrzyżowań w Niepołomicach, gdy jechał swoim pojazdem, kierujący mazdą wymusił na nim pierwszeństwo o mało nie doprowadzając do zderzenia.

“Podczas dalszej jazdy, zgłaszający zauważył, iż sposób, w jaki przemieszcza się pojazd Mazda, może wskazywać na nietrzeźwość kierującego. Zgłaszający od razu zareagował i wyprzedził mazdę, a następnie zatrzymał się, wysiadł z samochodu i wyciągnął kluczyki kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę” – czytamy. Jednocześnie zadzwonił po Policję.

Okazało się, że 39-letni obywatel Ukrainy miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Komisariatu Policji w Niepołomicach, gdzie wykonano z nim dalsze czynności. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że statystycznie najwięcej przestępstw popełniają w Polsce Ukraińcy, jednak okazuje się, że najczęściej dopuszczają się ich Gruzini. W lipcu Rzeczpospolita powołała się na dane Komendy Głównej Policji, która znów podała szczegółowe informacje dot. przestępczości cudzoziemców. Na początku roku odmówiła podania ich portalowi Kresy.pl, tłumacząc to m.in. „prośbami ambasad” i niechęcią do „piętnowania” poszczególnych narodowości.

wieliczka.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply