Pięć osób zostało zabitych, w napadzie na kościół w Republice Południowej Afryki niedaleko Johannesburga – poinformował w sobotę rano portal Express.co.uk. Policja dokonała trzydziestu aresztowań.

Jak poinformował w sobotę rano portal Express, uzbrojona grupa wtargnęła do kościoła w miejscowości Zuurbekom w RPA, zabiła pięć osób i wzięła blisko dwieście jako zakładników

Południowoafrykańska policja powiedziała, że ​​zostali powiadomieni „sytuacji zakładników i strzelaninie” we wczesnych godzinach porannych w Międzynarodowym Kościele Zesłania Ducha Świętego w Zuurbekom niedaleko Johannesburga. Policja poinformowała, że ​​dokonano trzydziestu aresztowań i przejęto ponad 25 sztuk broni palnej, dodając, że negocjatorzy z zakładnikami wciąż byli na miejscu.

Zobacz też: W Etiopii zatrzymano dwie osoby podejrzane o zabójstwo piosenkarza, którego śmierć wywołała zamieszki

Policja nie podała przyczyny napady ani liczby zakładników. Członkowie Południowoafrykańskich Sił Obrony Narodowej zostali rozmieszczeni w celu wspierania organów ścigania ze względu na skalę incydentu. Stacja telewizyjna eNCA podała informacje od anonimowego urzędnika kościelnego mówiąc, że około 200 osób zostało wziętych jako zakładników.

Międzynarodowy Kościół Świątobliwości Zesłania Ducha Świętego, którego siedziba główna znajduje się w Zuurbekom, jest jednym z największych chrześcijańskich kościołów w Afryce Południowej z trzema milionami członków.

Rzecznik południowoafrykańskiej służby policji poinformował: „Policja we wczesnych godzinach porannych została powiadomiona o sytuacji zakładników i strzelaninie w kościele Międzynarodowej Zesłania Ducha Świętego w Zuurbekom.

„Od czasu przybycia na miejsce około 03.00 policja do tej pory aresztowała około 30 podejrzanych i skonfiskowała ponad 25 sztuk broni palnej. Pięć ofiar śmiertelnych zostało potwierdzonych.”

Zobacz też: Prawie 240 ofiar zamieszek w Etiopii

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Sytuacja ciągle jest napięta, na miejscu znajdują się policyjny negocjatorzy. Mundurowi ostrzegają miejscowych, aby trzymali się z daleka od kościoła. Lokalne raporty wykluczały, że incydent był rabunkiem jako dowód podając zbyt duże liczby aresztowanych osób.

Kresy.pl/Express.co.uk
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz