Kaczyński kapituluje, oddając przyszłość Polski w ręce Orbana – alarmuje Ryszard Petru.

Co to za reakcja premier Beaty Szydło, która wszystkich poobrażała, nie odniosła się w ogóle do meritum? Tak naprawdę pani premier i Jarosław Kaczyński wchodzą w konfrontację z UE. Pytanie, co mają z tego Polacy, że ta konfrontacja będzie miała? Co mają z tego, że dojdzie prawdopodobnie do głosowania sankcji?– pytał dziś Ryszard Petru w RMF FM.

Lider Nowoczesnej zwrócił uwagę, że w przypadku głosowania nad sankcjami wobec Polski nasz los będzie uzależniony od postawy Węgier.

Jedyne, co widzę, to to, że Jarosław Kaczyński kapituluje, oddając przyszłość Polski w ręce premiera Węgier. Jeżeli ma być tak, że przyszłość Polski zależy od tego, czy Węgry wstrzymają się od głosu czy zagłosują przeciw rezolucji UE, KE, jeżeli od tego ma zależeć przyszłość, że oddajemy swoją suwerenność w ręce Viktora Orbana. Co więcej, będziemy musieli śledzić posiedzenia węgierskiej Rady Ministrów z tłumaczeniem na polski– mówił Petru.

Wtedy to, co robi Jarosław Kaczyński i Beata Szydło, nie będzie ważne, bo wszystko będzie zależeć od Viktora Orbana. Przypomnę, że on ma dużo większe interesy z Rosją, niż z nami. Zakładanie, że w związku z tym, że oni się spotkali, że się trochę lubią i dlatego nas poprą, jest dziecinadą– dodał lider Nowoczesnej.

RMF FM/300polityka.pl/KRESY.PL

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. scorpio
    scorpio :

    Sweter ty zdrajco… jako osoba polityczna powinienes stanac przed Trybunalem Stanu i zostac skazany na dozywotnia kolonie karna. Na kolana i liz tylek Sorosowi i Makreli zamiast papieru toaletowego. Swoja droga Pan Orban doskonale wie jak dbac o interesy Polski.