Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.
Moskiewska prokuratura wojskowa i kontrolowana przez rosyjskie Ministerstwo Obrony spółka Garnizon domagają się od Rheinmetalla 47,2 mln euro. Spór dotyczy kontraktu z 2011 roku na budowę i wyposażenie centrum szkolenia bojowego wojsk lądowych w Mulino. (more…)
Policjanci zatrzymali 57-letniego Ukraińca w sprawie złowienia dużego suma z jeziorka Balaton podczas okresu ochronnego. Według nagrań ryba po wyłowieniu została przeciągnięta po chodnika, a następnie trafiła żywa wprost do bagażnika samochodu osobowego. Według mediów ryba miała ponad 170 cm długości i ważyła ok. 40 kg.
W Warszawie na Pradze-Południe policjanci zatrzymali 57-letniego obywatela Ukrainy w związku ze sprawą wyłowienia dużego suma z jeziorka Balaton na Gocławiu. Zdarzenie wzbudziło duże zainteresowanie po publikacji zdjęć i nagrań w mediach społecznościowych.
W poniedziałek funkcjonariusze z komendy przy ulicy Grenadierów podjęli działania po pojawieniu się informacji o wyłowieniu dużej ryby z jeziorka Balaton. Policjanci szybko ustalili tożsamość mężczyzny, który według dotychczasowych ustaleń może mieć bezpośredni związek ze sprawą.
Badania przeprowadzone przez profesora Jada Melkiego i jego zespół w Instytucie Badań i Szkoleń Mediów na Uniwersytecie Libańsko-Amerykańskim wykazały stosunek mieszkańców Libanu do USA, Izraela i Iranu.
Wynika z niego, że zdecydowanie najbardziej negatywny stosunek Libańczycy maja do Izraela. W kategoriach swojego wroga określiło go 87 proc. badanych. Inaczej było w przypadku USA. Za wroga Libanu również uznała je większość pytanych mieszkańców tego państwa, ale była to większość o niższym poziomie - 51 proc., przytoczył portal Al Mayadeen.
W sondażu zapytano też o stosunek Libańczyków do Iranu, którego ścisłym sojusznikiem jest najsilniejsza organizacja libańskich szyitów - Hezbollah. Tymczasem w badaniu za wroga Libanu uznało go 38 proc. badanych.
Wołodymyr Zełenski w liście otwartym zaproponował Władimirowi Putinowi wyznaczenie daty spotkania w sprawie zakończenia wojny. Prezydent Ukrainy zadeklarował gotowość do pełnego zawieszenia broni na czas negocjacji oraz wymiany jeńców w formule „wszyscy za wszystkich”. (more…)
Bundeswehra planuje zakup 23 wozów zabezpieczenia technicznego Bergepanzer 3 A2 Büffel. Pojazdy mają zastąpić sprzęt przekazany na Ukrainę w 2022 roku, w tym 21 wozów Bergepanzer 2 i dwa Bergepanzery 3. Kontrakt ma trafić do Rheinmetallu, a dostawy zaplanowano na lata 2028–2029.
W przyszłym tygodniu w Bundestagu komisja budżetowa i komisja obrony mają zająć się wnioskiem dotyczącym zakupu 23 wozów zabezpieczenia technicznego Bergepanzer 3 A2 Büffel dla Bundeswehry. Pojazdy mają zastąpić 21 wozów Bergepanzer 2 oraz dwa Bergepanzery 3 przekazane na Ukrainę w 2022 roku.
Wniosek budżetowy o wartości przekraczającej 25 mln euro dotyczy uruchomienia środków z części budżetowej 60. O planach zakupu poinformował niemiecki specjalistyczny portal obronny Hartpunkt, powołując się na źródła zaznajomione z programem modernizacji Bundeswehry.
Five Eyes to sojusz wywiadowczy Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii i Nowej Zelandii.
Według komunikatu zatytułowanego „Safeguarding Our Secrets” chińskie służby mają prowadzić działania za pośrednictwem portali zawodowych i rekrutacyjnych. Agenci podszywają się pod rekruterów, konsultantów HR, przedstawicieli firm doradczych, ośrodków analitycznych lub organizacji badawczych. Następnie kontaktują się z osobami, które mają albo mogą mieć dostęp do informacji dotyczących wojska, administracji, polityki zagranicznej, wywiadu lub technologii.
Prezydent poszedł na współpracę z Tuskiem przy ustawie o pomocy Ukraińcom, a teraz będzie czekał ad calendas graecas. Dowie się jak smakuje kolaboracja.
Musztarda po obiedzie.W tym sejmie i senacie większośc to SŁUDZY ukrainy,toteż ta ustawa nie przejdzie.Może maja w planie też budowę pomników bandery i upa.?