Posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz skomentowała stanowisko Amerykanów ws. nałożenia przez KRRiT kary na TVN za relację z wydarzeń w Sejmie w grudniu 2016 roku.

Pawłowicz zadaje Amerykanom w swoim wpisie na Facebooku szereg pytań, zarzucając m.in telewizji TVN, że ta „szczuje Polaków na siebie językiem kłamstwa,pogardy i nienawiści”.

„Czy w Ameryce byłoby to możliwe? To dlaczego Amerykanie tolerują to i chcą ochraniać te metody w Polsce, u swego ważnego europejskiego sojusznika? Ameryko, nie polskie władze stosujące prawo w swym państwie strofować i naciskać w celu ich kompromitacji, a pouczyć TVN o obowiązku przestrzegania polskiego prawa.Tak, jak to robicie u siebie. Żadnych ataków na konstytucyjny ustrój i reguły demokracji Polacy tolerować nie będą, choćby to były ataki ze strony amerykańskiego biznesu” – napisała Pawłowicz.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Posłanka skonkludowała swój wpis zaznaczając: „Prezydenta Donalda Trumpa bardzo lubimy, ale Polskę jeszcze bardziej”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: USA skrytykowały nałożenie przez KRRiT kary 1,5 mln złotych na TVN

Kresy.pl / Facebook

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz