Paweł Kukiz nie przeprosi PSL

Paweł Kukiz zachęcił polityków PSL, aby nie czekali ze złożeniem sprawy do sądu, ponieważ nie zamierza przeprosić za nazwanie tej partii „zorganizowaną grupą przestępczą”. Muzyk i polityk twierdzi, iż posiada dowody przestępczego charakteru działalności Polskiego Stronnictwa Ludowego.

„Proponuję, żebyście już dziś ten pozew złożyli bo nie mam zamiaru przepraszać” – napisał Paweł Kukiz na swoim profilu facebookowym. Słowa te stanowią odpowiedź na groźbę polityków PSL, którzy zapowiedzieli, iż jeżeli lider ruchu Kukiz’15 nie przeprosi do poniedziałku, to złożą sprawę do sądu.

Za co miałby przepraszać Paweł Kukiz? Za komentarz, którego udzielił po aresztowaniu byłego szefa klubu PSL, Jana Burego, a w którym nazwał Polskie Stronnictwo Ludowe „zorganizowaną grupą przestępczą”. Muzyk i polityk wypowiedział się w ten sposób w rozmowie z TVN24, dodając, iż posiada dowody na przestępczą działalność lokalnych działaczy tej partii.

– Mieszkam w małej miejscowości na Opolszczyźnie. Widziałem zachowania PSL – nie powiem tego publicznie, nie będę zgłaszał tych spraw do prokuratury – ale byłem świadkiem sytuacji takich, gdzie ewidentnie można powiedzieć, że to jest zorganizowana grupa przestępcza – mówił Kukiz w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Kukiz skomentował pozytywnie fakt zatrzymania przez CBA Jana Burego, któremu prokuratura postawiła zarzuty korupcyjne. Politycy PSL zażądali przeprosin za sformułowanie o „grupie przestępczej”. – Chyba pan Kukiz pomylił nuty. Życie to nie jest piosenka, więc takich słów nie możemy pozostawić bez reakcji – powiedział rzecznik PSL, Jakub Stefaniak.

– Co do stwierdzenia, że „życie to nie piosenka”-pełna zgoda! W piosence prawie zawsze używa się przenośni, symboliki czy metafory a w życiu nazywa się rzeczy po imieniu – odpowiedział Paweł Kukiz na swoim Facebooku.

polskieradio.pl / Facebook – Paweł Kukiz/ PCh24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz