Jak poinformowała Straż Graniczna, w środę grupa osób znajdujących się po białoruskiej stronie granicy kilkukrotnie obrzuciła kamieniami funkcjonariuszy po stronie polskiej.

W środę funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili 37 prób nielegalnego przekroczenia polsko–białoruskiej granicy.

Próby przekroczenia polsko-białoruskiej granicy wbrew przepisom miały miejsce na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Narewce, Czeremsze, Kuźnicy, Dubiczach Cerkiewnych i  Płaskiej. W nocy na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Nowym Dworze grupa osób znajdująca się po stronie białoruskiej kilkukrotnie rzucała kamieniami w stronę polskich patroli. Wśród cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę naszego państwa byli obywatele z Afganistanu, Jemenu, Syrii, Indii, Iraku, Egiptu i Rosji.

Z kolei w czwartek funkcjonariusze z Placówki SG w Bobrownikach ujawnili grupę 17 cudzoziemców (13 obywateli Syrii i 4 obywateli Indii), którzy przeszli przez rzekę graniczną Świsłocz.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6804 PLN    (30.92%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Do podobnego zdarzenia doszło również we wtorek.

Zobacz też: „Rekordowe dane” z granicy polsko-ukraińskiej

Przypomnijmy, że w sobotę 7 maja białoruskie służby ponownie pomagały nielegalnym imigrantom przedostać się do Polski. Białorusini przewozili obcokrajowców służbowymi samochodami i rzucali kamieniami w polskich strażników.

Na wysokości Placówki Straży Granicznej w Czeremsze miała miejsce próba siłowego przekroczenia granicy, służby białoruskie przywiozły samochodami służbowymi grupę około 20 cudzoziemców. „Osoby i służby z Białorusi rzucały kamieniami w patrole polskie” – czytamy.

Zobacz też: „Rzucali petardami, kamieniami i oślepiali laserami”. Niespokojnie na polsko-białoruskiej granicy

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz