W wywiadzie dla włoskiej telewizji, który zostanie wyemitowany w niedzielę, papież Franciszek zareagował na atak na Kapitol Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie, potępiając wszelką przemoc i zachęcając Amerykanów do „uczenia się z przeszłości” – poinformował Vatican News.

Jak poinformował w sobotę Vatican News, w wywiadzie dla włoskiej telewizji, który zostanie wyświetlony w niedzielę, papież Franciszek potępił wszelką przemoc, która miała miejsce w Kapitolu w Stanach Zjednoczonych. Papież przekazał, że rozwój wydarzeń na Kapitolu w Waszyngtonie 6 stycznia „był dla niego zaskoczeniem”. Jednak zauważył, że żadne społeczeństwo nie może uważać się za wolne od elementów wywrotowych.

„Byłem zdumiony, ponieważ to ludzie tak zdyscyplinowani w demokracji” – powiedział papież Franciszek.

Zobacz też: Twitter zablokował konto Trumpa – na stałe

Dodał jednak, że nawet dojrzałe społeczeństwa mogą mieć wady i często są ludzie, którzy „kroczą ścieżką przeciwko wspólnocie, przeciwko demokracji i przeciwko dobru wspólnemu”.

Z pewnością należy potępić przemoc, kontynuował Papież. „Zawsze należy ją potępiać, niezależnie od tych, którzy się jej dopuszczają. Nie ma społeczeństwa, które mogłoby się pochwalić, że nigdy nie miało ani jednego dnia, ani przypadku przemocy” – powiedział Papież.

Dodał, jest to kwestia „zrozumienia, aby nie powtarzać przemocy i uczyć się z historii”. Papież Franciszek podsumował mówiąc, że najważniejsze jest zrozumienie, ponieważ to jedyny sposób, aby znaleźć „lekarstwo” na przemoc.

Zobacz też: Trump nie weźmie udziału w inauguracji prezydentury Bidena

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Amerykańscy biskupi katoliccy jednogłośnie potępili przemoc, która ogarnęła Kapitol Stanów Zjednoczonych. „Dołączam do ludzi dobrej woli, którzy potępiają dzisiejszą przemoc na Kapitolu Stanów Zjednoczonych” – przekazał przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych (USCCB) w oświadczeniu, w następstwie przemocy, która ogarnęła Kapitol Stanów Zjednoczonych. „To nie to, kim jesteśmy jako Amerykanie. Modlę się za członków personelu Kongresu i Kapitolu, a także za policję i wszystkich tych, którzy pracują nad przywróceniem porządku i bezpieczeństwa publicznego” – kontynuował.

Zobacz też: Policjant, który podczas zamieszek strzelił do kobiety w Kapitolu został zawieszony

Kresy.pl/Vatican News

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz