Papież Franciszek do patriarchy Cyryla: „jesteśmy braćmi”

Dziś wieczorem papież Franciszek przybył na Kubę. Na lotnisku w Hawanie przywitał się z patriarchą moskiewskim i całej Rusi Cyrylem.

„Nareszcie”– powiedział papież Franciszek podczas powitania z patriarchą. „Jesteśmy braćmi”– dodał, powtarzając te słowa kilka razy. Z kolei Cyryl zauważył: „Od teraz jest łatwiej”.”To jasne, że to jest wola Boga”– odpowiedział papież. Patriarcha powiedział mu, że spotkanie odbywa się we właściwym czasie i miejscu. Według niego nie ma przeszkód do zorganizowania innych spotkań.

Po przywitania rozpoczęła się długa rozmowa. Jak informuje agencja KAI, Franciszek I Cyryl weszli na miejsce spotkania dwoma drzwiami, położonymi naprzeciw siebie i serdecznie się uściskali. Papież podkreślił braterski charakter stosunków między obu Kościołami. Rozmowy toczą się po hiszpańsku i rosyjsku, mają potrwać ok. 2 godz. Obok zwierzchników kościelnych stoi Duzy krucyfiks. Przez pierwszy kwadrans od wejścia obu hierarchów na sali obecni byli dziennikarze. Później romzowy toczyły się już za zamkniętymi drzwiami.

Gosc.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz