Orlen Deutschland przejął od austriackiej firmy OMV 17 samoobsługowych punktów tankowania w Niemczech. PKN Orlen zamierza też w ciągu najbliższych dwóch lat zwiększyć liczbę punktów ładowania pojazdów elektrycznych na swoich niemieckich stacjach do ponad 430.

Koncern PKN Orlen poinformował, że należąca do niego spółka Orlen Deutschland przejęła od austriackiej firmy OMV 17 samoobsługowych punktów tankowania w Niemczech, głównie w Bawarii (13 lokalizacji).

To kolejne tego rodzaju punkty tankowania w Niemczech, przejęte przez polską spółkę. Łącznie posiada ona w tym państwie już ponad 600 stacji paliw. Wcześniej Orlen Deutschland kupił 56 stacji paliw OMV Deutschland GmbH w Turyngii i Saksonii.

 

Każdy z nowo zakupionych punktów tankowania przejdzie rebranding i będzie działać pod marką ORLEN express.

PKN Orlen przypomniał też, że do 2030 roku planuje uruchomić w sumie 3,5 tys. stacji paliw na wszystkich rynkach detalicznych, na których jest obecny. Zaznaczono, że to o 400 punktów więcej niż dotychczas. Jednocześnie, nowe stacje powstaną głównie za granicą, w tym w Niemczech.

Koncern zwrócił uwagę, że Niemcy są również jednym z rynków, na których planuje „intensywny rozwój punktów ładowarek elektrycznych”. Według oficjalnych informacji, zgodnie ze zaktualizowaną strategią Orlen 2030, koncern planuje do końca obecnej dekady posiadać 10 tysięcy ładowarek do aut elektrycznych – głównie w Polsce, Czechach i Niemczech.

„Tylko w najbliższych dwóch latach liczba stacji ładowania w Niemczech ma wzrosnąć do ponad 430” – informuje spółka.

Orlen Deutschland ma w Niemczech stacje pod marką Star i Orlen. Działa tam od 2003 roku. Obecnie, PKN Orlen jest właścicielem 3000 stacji paliw na 5 rynkach w regionie – na Litwie, na Węgrzech, na Słowacji, w Czechach i w Niemczech – oraz 2300 punktów gastronomicznych. Na rynku detalicznej sprzedaży paliw w regionie obsługuje, według swoich danych, ponad 15 mln klientów. Orlen jest właścicielem w sumie 7 rafinerii znajdujących się w Polsce, Czechach i na Litwie.

Czytaj także: Reuters: Orlen chce przejąć kontrolę nad rafinerią PCK Schwedt

PAP / Bankier.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply